Na co zwrócić uwagę przy wyborze banku?
Wybór banku jest równoznaczny z wyborem jego produktów, dlatego trzeba pamiętać że jest to decyzja na wiele lat. Ma ona swoje konsekwencje, które są odroczone w czasie z uwagi na transparentność oferty i postępowanie fair wobec klienta. Te dwa kluczowe czynniki decydują o lojalności konsumenta i jego rekomendacjach wśród najbliższego otoczenia, co jest najlepszym dowodem na budowanie silnie rozpoznawalnej marki banku jako instytucji zaufania publicznego wśród wysoko ubankowionego i finansowo wyedukowanego społeczeństwa, które jednocześnie świadomie wybiera najlepszy produkt na rynku i utożsamia się z filozofią jego dostawcy.
Atrakcyjność oferty i indywidualne podejście decyduje o wyborze produktu
Badania, prowadzone pod kątem relacji z klientem i jego przywiązania do konkretnej marki pokazują, że w obecnych czasach najważniejsza jest atrakcyjność oferty i indywidualne podejście, przedstawione za pomocą spersonalizowanej oferty. Dlatego przy wyborze banku warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów.
- Paleta produktowa. To co jest potrzebne dziś, niekoniecznie jest dobrym wyborem jutra. Dobry bank powinien w swojej ofercie posiadać szeroki wachlarz produktów zarówno kredytowych jak i oszczędnościowych. Oferta ta powinna być także zróżnicowana z podziałem na klientów indywidualnych jak i firmowych, z uwagi na to że każdy z wymienionych segmentów ma inne potrzeby finansowe.
- Opłaty za usługi. Szukając dla siebie najlepszego produktu należy zwrócić uwagę na jego koszt. Czasy zmieniają się dynamicznie i podobnie reagują instytucje finansowe. Dla nich najważniejszy jest potencjalny zysk dla inwestora, a to niestety wiąże się z potencjalnymi zmianami opłat za korzystanie z produktów bankowych.
- Przejrzystość oferty. Przy wyborze konkretnego produktu należy wybierać produkt prosty, opisany transparentnymi zasadami działania. To także nieskomplikowane promocje, które pozwalają osiągnąć dodatkowe gratyfikacje finansowe z tytułu użytkowania produktu finansowego.
- Dostępność do produktów online. Możliwość obejrzenia aktualnych operacji, sald, pobieranych opłat i prowizji, naliczanych odsetek itp. itd. w czasie rzeczywistym za pomocą bankowości internetowej, mobilnej oraz serwisów telefonicznych.
- Serwis dla klientów. Pomoc w nagłych przypadkach i sytuacjach awaryjnych o każdej porze dnia i nocy. Odpowiedź na reklamacje, oraz zapytania dotyczące funkcjonowania produktów bankowych.
- Dostępność dla klientów. W przypadku odbiorcy usługi finansowej wywodzącego się z pokolenia X, Y lub Z nie ma wymogu prowadzenia rozmowy z doradcą bankowym, choć dla starszego pokolenia wymóg ten jest obligatoryjny. Stacjonarne oddziały, do których można przyjść i porozmawiać z indywidualnym opiekunem w cztery oczy, jest elementem niezbędnym w celu budowania poprawnych relacji starszego pokolenia z instytucją bankową.
Innowacyjność, bezpieczeństwo i transparentność oferty
Instytucją, która wyróżnia się na rynku nie tylko wymienionymi powyżej cechami, ale także innowacyjnością jest Nest Bank.
To bezpieczna bankowość dla tych, dla których rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu. Nest Bank to przede wszystkim uczciwe produkty finansowe, które charakteryzują się bezpieczeństwem, na których zawsze można polegać i które, w perspektywie czasu, pozwalają bezpiecznie opuścić rodzinne gniazdo (z ang. nest) i rozwinąć skrzydła.
Innowacyjna filozofia Nest Banku to nie tylko biznesowo-finansowe podejście do klienta, ale także realne wsparcie w życiu codziennym. Produkty zostały stworzone w oparciu nie tylko o wieloletnie doświadczenie, ale także w aspekcie bezpośrednich rozmów z klientami, dlatego efekt finalny dedykowany dla osób prywatnych i przedsiębiorców jest stabilny, zgodny z oczekiwaniami oraz godny zaufania.
Kierując się wyborem banku warto pamiętać, że jest to decyzja rozciągnięta w szerokim horyzoncie czasowym, a jej konsekwencje będą odczuwalne w postaci opłat i prowizji, które będą obciążały budżet domowy w perspektywie kilku najbliższych lat.
Może to Ci się spodoba
Od lutego nie zapłacimy kartą w internecie
Komisja Nadzoru Finansowego dała bankom czas do końca stycznia na wprowadzenie systemów mających chronić klientów przed kradzieżą pieniędzy. Już teraz wiemy, że nie wszystkie z nich zdążą z wdrożeniami. Czy
Jak zmienić sprzedawcę prądu?
W Polsce niemalże 90 proc. odbiorców energii kupuje prąd od zakładów energetycznych – pięciu największych operatorów systemu dystrybucyjnego. Prócz nich na rynku funkcjonuje kilku mniejszych sprzedawców. Konsumenci mają prawo do
Użytkownicy unikają płatności online z obawy o bezpieczeństwo
Według badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International 44% europejskich użytkowników internetu nie czuje się bezpiecznie, robiąc zakupy online lub dokonując transakcji internetowych, podczas gdy 38% Europejczyków częściej korzystałoby
Majowe wydatki Polaków – na podstawie analizy ekspertów Ferratum Bank
W maju Polacy mają wiele okazji do świętowania. Rozpoczynamy miesiąc długim weekendem, niektórzy będą świętować też przyjęcie Pierwszej Komunii, potem jest Dzień Matki a pod koniec miesiąca trzeba kupić prezenty
Nie tylko frankowcy mają problemy z kredytem. Jak wybrnąć z kłopotów?
W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o tym jak pomóc osobom zadłużonym we frankach szwajcarskich, zapominając niekiedy o pozostałych kredytobiorcach. Problemy ze spłatą miewają jednak również i ci, którzy
Raty „zero procent” to fikcja
Widzisz w sklepie telewizor na nieoprocentowane raty? To jeszcze nic nie znaczy, bo mogą dojść dodatkowe opłaty, jak prowizja czy ubezpieczenie. A nawet jeśli ich nie ma, to koszt kredytu
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!