Zmiana formy pracy w trakcie zatrudnienia
Telepraca jest to sposób wykonywania pracy, która może odbywać się poza miejscem pracy. Jest to również forma, która stosuje urządzenia komunikacji elektronicznej do kontrolowania wyników pracy osoby zatrudnionej.
Warunki wprowadzenia telepracy ustala pracodawca w porozumieniu z zakładową organizacja związkową. Aby takie sposób pracy mógł być świadczony przez pracownika musi to zostać poddane porozumieniu pomiędzy nim a pracodawcą w momencie zawierania umowy o pracę i w takim przypadku zamieszcza się w niej dodatkowo warunki wykonywania telepracy.
Możliwe jest także, aby w trakcie zatrudnienia doszło do uzgodnienia między pracownikiem a pracodawcą. Wprowadzenia innych warunków wykonywania pracy w trakcie zatrudnienia może być uzgodniona na mocy porozumienia stron, lub z inicjatywy zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Jeśli pracownik nie zgodzi się na zmianę sposobu pracy, jej brak nie może być dla pracodawcy argumentu uzasadniającego wypowiedzenie umowy o pracę.
Prawo zezwala na zrzeczenie się telepracy. W terminie 3 miesięcy od dnia rozpoczęcia pracy w tej formie, pracownik lub pracodawca mogą wystąpić z wnioskiem o zakończenie wykonywania telepracy i powrót do poprzednich warunków wykonywania pracy.
Joanna Walerowicz
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Dodatkowe obowiązki pracodawcy przy zatrudnieniu na część etatu
Według Kodeksu Pracy przedsiębiorca może zatrudnić pracownika na dowolny etat. Poza pracą pełnowymiarową, zatrudniony może wykonywać swoje obowiązki przez 120 lub 80 godzin miesięcznie. Nie zawsze jednak przełożony zdaje sobie
Kiedy pracownik zwróci pracodawcy koszty odbytych szkoleń?
Każdy zatrudniony, który ma pracę pragnie, aby ciągle podnosić swoje kompetencje, poszerzać umiejętności i ciągle się samodoskonalić. Dlatego też przedsiębiorstwa bardzo często udostępniają swojej kadrze szkolenia lub kursy doszkalające. Wiedzą,
Ile mamy czasu na wytłumaczenie nieobecności w pracy?
Bezpodstawna nieobecność w pracy może doprowadzić w tragicznych przypadkach do anulowania stosunku pracy. Kiedy niezjawienie się w miejscu pracy jest bezpodstawne? Najczęstszą przyczyną niezdolności do pracy jest zły stan zdrowia.
Jak wyglądają praktyki studenckie?
Praktycznie każda osoba, która zdecydowała się na studiowanie zdaje sobie sprawę, że musi odbyć specjalne praktyki studenckie. Stanowią one przygotowanie do aktywności zawodowej oraz są wstępnymi doświadczeniami w rozwoju kariery.
Komu przysługuje urlop okolicznościowy?
Zgodnie z Kodeksem pracy każdy pracujący w ramach umowy o pracę ma możliwość wzięcia urlopu okolicznościowego. Można z niego skorzystać jedynie w uzasadnionych sytuacjach i po dopełnieniu podstawowych warunków. Kiedy
Rząd rozważa oskładkowanie studenckich umów-zleceń. Zmiany mogą być korzystne dla rynku pracy
Pracodawcy nie muszą dziś odprowadzać do ZUS składek na ubezpieczenia społeczne pracowników przed 26 rokiem życia, którzy wciąż kontynuują naukę. Niedługo może się to zmienić. Rząd rozważa możliwość oskładkowania studenckich umów-zleceń.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!