Złoto: w oczekiwaniu na wybicie
Notowania złota poruszają się w ostatnim czasie wewnątrz formacji trójkąta. Jest to związane ze zmniejszoną amplitudą wahań kursu i brakiem zdecydowania co do kierunku dalszego ruchu.
W ramach tej formacji dodatkowym respektowanym oporem jest horyzontalny poziom ok. 1 210 USD.
W szerszej perspektywie znajdujemy się w trakcie wzrostowej korekty silnych spadków z okresu 22.01-17.03. Ruch wzrostowy zniósł blisko 50 proc. tej zniżki i stracił na dynamice, tworząc wspomniany trójkąt. Dodatkowo przetestowana została dwukrotnie wewnętrzna linia trendu, która zdaje sie być tym samym wiarygodnym poziomem oporu.
Możliwe są teraz dwa dalsze scenariusze i oba wydają się być tak samo prawdopodobne.
Po pierwsze, wyjście z trójkąta dołem i przebicie wsparcia na ok. 1 182 USD. Oznaczać to będzie koniec wzrostowego odbicia i powrót co najmniej w okolice lokalnych dołków na 1 145 USD.
Po drugie, wyście z trójkąta górą i przebicie oporu na 1 210 USD. W takim wypadku kurs powinien zaatakować po raz drugi zniesienie 50 proc. impulsu spadkowego, a po jego pokonaniu przetestować wewnętrzną linię trendu.
W przypadku wyjścia z trójkąta, ale pozostania w granicach 1 182 USD – 1 210 USD nadal obowiązywać będzie trend boczny, a tylko formacja trójkąta przemieni się w konsolidację ramach prostokąta.
Mikołaj Kszczotek
Młodszy Analityk
TMS Brokers
Może to Ci się spodoba
Złoto wciąż powyżej 1200 USD za uncję
Po wczorajszej przecenie, dzisiaj notowania złota poruszają się w okolicach poziomu 1209-1210 USD za uncję – a więc tuż powyżej wczorajszego zamknięcia. W zachowaniu inwestorów jest widoczne oczekiwanie na dzisiejszy
Metale szlachetne najniżej od dwóch tygodni
Ropa od początku lipca znajduje się w konsolidacji w obszarze 104 – 110$. Zmienność jest niewielka. Dobrym pomysłem może być wstrzymanie się od transakcji do momentu wyklarowania się sytuacji technicznej.
Zaskakujące raporty DoE i USDA – raport surowcowy
Środowa sesja na rynkach towarowych przyniosła na nowo przewagę koloru czerwonego. Notowania indeksu CRB spadły wczoraj o 1,65% do poziomu 246,93 pkt. Na plusie znalazły się jedynie nieliczne surowce, m.in.
Apetyt na ryzyko szkodzi cenom złota
Nadzieje na porozumienie w sprawie greckiego zadłużenia zwiększa apetyt inwestorów na ryzyko. Cierpią na tym notowania złota, które kontynuują ruch w dół. Obecnie cena kruszcu zbliża się do poziomu 1200
Cena złota nadal powyżej 1226 USD za uncję
Od wczoraj notowania złota delikatnie spadają, co wynika m.in. z umocnienia amerykańskiego dolara. Niemniej jednak, cena uncji żółtego kruszcu utrzymuje się powyżej poziomu wsparcia w okolicach 1226 USD. W ostatnich
Wzrostowy początek tygodnia na rynkach zbóż – raport surowcowy
Początek nowego tygodnia na wielu rynkach towarowych rozpoczął się od wzrostu cen. Indeks CRB zanotował zwyżkę o 0,41% do poziomu 276,72 pkt. Wyraźnie podrożały przede wszystkim niektóre zboża, a także
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!