Wzrost dolara po lepszych danych PKB w USA za II kwartał

Wzrost dolara po lepszych danych PKB w USA za II kwartał

Euro (EUR) spadło wczoraj do swojego ośmiomiesięcznego minimum na poziomie 1.3366 po ujawnieniu lepszych niż oczekiwano danych PKB w USA, pomimo gorszych danych ADP o zatrudnieniu w USA. Wspólna waluta odbiła się do poziomu 1.3395 po gołębim posiedzeniu FOMC. Dzisiaj zostaną ogłoszone prognozy poziomu inflacji w strefie euro. Oczekuje się, że jej poziom wyniesie 0.5%.

Dolar amerykański (USD) odbył wczoraj swój rajd w stosunku do jena japońskiego (JPY) osiągając swoje trzymiesięczne maksimum na poziomie 103.08 po lepszych danych o dochodzie narodowym. “Zielony” wzrósł w stosunku do wszystkich 15 głównych walut, indeks zaufania konsumentów poprawił się, a dobra trwałego użytku zyskały na wartości.

Akcje

Akcje azjatyckie zyskały wczoraj na wartości. Indeks Japan 225 (NKI) wzrósł do poziomu 15762, Hong Kong 40 (HSX) do poziomu 24639, indeks China 50 (CNX) do poziomu 7259, a notowania India 50 (IND) osiągnęły poziom 7800.

Towary

Notowania ropy naftowej (OIL) spadły wczoraj do poziomu 99.53 dolarów amerykańskich, jako, że zapasy benzyny wzrosły i obniżył się popyt na ten surowiec w USA.

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) stracił wczoraj na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) jako, że amerykańska gospodarka poprawia się szybciej, niż oczekiwano i spekuluje się, że to może podwyższyć poziom stopy procentowej po raz pierwszy od 2008 roku.
Inwestorzy w opcje mogą utworzyć strategię Back Spread Strategy z opcjami Calls na parze GBPUSD i zyskać, jeśli notowania pary wzrosną, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.

Strategię Back Spread Strategy z opcjami Calls można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Calls przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Calls w podwójnej ilości.

 

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.

Previous Koniec niepewności? Reforma OFE nie musi oznaczać katastrofy dla GPW
Next Bank Zachodni WBK wspiera obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe

Azjatycki optymizm

W pierwszym w tym tygodniu dniu sesyjnym na parkietach azjatyckich rządził optymizm. Liderem wzrostów był parkiet na Filipinach – główny indeks tamtejszej giełdy, PSE Composite, zakończył dzień wzrostem o 2,35%.

Komentarze rynkowe

Poranny komentarz walutowy – po payrollach

Zeszły tydzień obfitował w spotkania banków centralnych, po których poznaliśmy decyzje dotyczące stóp procentowych, pierwsze szczegóły Quantitative Easing w Strefie Euro oraz znacznie lepsze niż oczekiwano dane z rynku pracy

Komentarze rynkowe

Poranny komentarz walutowy – ostatni dzień negocjacji

W ubiegłym tygodniu, dyplomaci donosili, iż porozumienie w sprawie programu nuklearnego Iranu miało zostać osiągnięte do zeszłej niedzieli. Weekend nie przyniósł przełomu w rozmowach, a wczoraj mogliśmy się spotkać z

Komentarze rynkowe

G4 FX: EUR/USD konsekwentnie w górę

Kurs EUR/USD porusza się w kanale wzrostowym i obecnie znajduje się powyżej 1,08. Jest to pokłosie słabych danych z USA, które poznaliśmy w ostatnich dniach. Dziś o godz. 14:30 (inflacja

Komentarze rynkowe

Komentarz surowcowy

W centrum uwagi: • Zaskakujący raport USDA • Korekta zapasów kukurydzy w górę o 21% • Soja: spore zapasy i przyspieszenie tempa zbiorów Po kilku dobrych sesjach, w poniedziałek na

Komentarze rynkowe

ECB zgodny w sprawie wdrożenia QE „bez wahania” – protokół

Członkowie Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego byli w marcu zgodni, że konieczne jest uruchomienie planu zakupu aktywów i wdrożenie go „bez wahania”, wynika z opublikowanego dzisiaj protokołu z marcowego posiedzenia