Wszystko o pomocy regionalnej
W projektach UE jest rozbudowana pomoc państwom członkowskim. Wśród tematów, które oczekują interwencji znaleźć można przede wszystkim szkolnictwo, zatrudnienie oraz rolnictwo i ekonomię. Niewiele uwagi kieruje się ku niewielkim i niesamodzielnym miasteczkom. Czy wsparcie regionalne da pożądane rezultaty? Czym się charakteryzuje?
W zgodzie z ustaleniami pomoc regionalna ma istnieć na lata 2014-2020 i troszczyć się o regiony wskazane przez KE jako wymagające szybkiego wsparcia. Omawiane czynności wystartowały z początkiem lipca i potrwają jeszcze 5 lat.
Chodzi przede wszystkim o poprawę regionalnej gospodarki, której kondycja związana jest z kiepską lokalizacją oraz bezrobocie. Poza tym konieczne jest nadzorowanie podejmowanych działań oraz prowadzenie czynności zmierzających do usprawnienia gospodarki.
Nie należy zapominać o równych szansach dla niewielkich i poważnych przedsiębiorstw, budowaniu nowych miejsc pracy, poszerzaniu oferty firm produkcyjnych oraz właściwym gospodarowaniu pozyskanymi funduszami.
Podczas wybierania regionów KE kierowała się ograniczonym dostępem do nowych technologii, brakiem rozwiniętych ciągów komunikacyjnych (autostrady, kolej) oraz niedoborem wykwalifikowanych i rzetelnych pracowników.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Już wkrótce mali i średni przedsiębiorcy z obowiązkiem raportowania JPK
Od 1 lipca 2016 obowiązuje nowelizacja ordynacji podatkowej. Do końca roku ponad 140 000 podmiotów z sektora małych i średnich firm musi dostosować się do nowych przepisów. Czekający przedsiębiorców obowiązek raportowania
Słaby popyt i cięcia kosztów sprzyjają niskiej inflacji
Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI), prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem kierunek zmian cen towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu br. wzrósł o 0,7 punktu w stosunku do miesiąca ubiegłego. W ciągu ostatniego
Polska w ogonie krajów Europy pod względem cyfryzacji gospodarki. W szybkim tempie nadrabiamy zaległości
Polska jest wśród czterech krajów najszybciej przeprowadzających proces cyfryzacji – wynika z raportu przygotowanego na zlecenie ThinkTankCyfrowy.pl przez Polityka Insight. Pod względem stopnia cyfryzacji gospodarki wciąż jednak daleko nam do czołówki. Spośród
Obligacje na akcje zamienię
Możliwość zamiany obligacji na akcje pokazuje, jak bliskie związki mogą łączyć te dwie z pozoru tak różne klasy papierów wartościowych. Opcja zamiany długu na kapitał bywa też bardzo korzystna i
5 podstawowych metod tworzenia grafików pracy
Żeby stworzyć optymalny grafik, trzeba z wyprzedzeniem poddać analizie wiele czynników. Harmonogram musi brać pod uwagę budżet, preferencje i możliwości kadry, a przy tym powinien uwzględniać aktualne zapotrzebowanie na pracowników.
Połowie Polaków w dużych miastach zakupy zajmują dwie godziny tygodniowo
Polacy narzekają na brak czasu. Przyznają, że zbyt mało czasu poświęcają rodzinie, nie mają też kiedy rozwijać swoich pasji i zainteresowań. Większą część dnia zajmuje im praca i obowiązki związane z prowadzeniem domu, m.in.
1 Comment
Klaudia
11 września, 19:30