W jaki sposób odwołać się od interpretacji podatkowej?
Wśród wielu zobowiązań Ministerstwa Finansów wskazać można również wydawanie interpretacji podatkowych. Zwykle na podstawie wniosku podatnika weryfikuje się konkretną sytuację oraz ogłasza decyzję. Wielokrotnie nie jest w zgodzie z przekonaniami wnioskującego. Czy da się złożyć skargę na uzyskaną interpretację? Jak to uczynić?
Zgodnie z przepisami interpretacja podatkowa musi zostać zrealizowana. Oznacza to, że jest to ostateczna decyzja urzędu skarbowego, która wymusza wykonanie konkretnych czynności i wypełnienie niezbędnych formalności.
Jeśli jednak podatnik nie zgadza się z uzyskaną interpretacją może wnioskować o anulowanie decyzji. Musi to nastąpić w okresie 14 dni od momentu uzyskania ostatniego pisma. Trzeba jednak wiedzieć, że cała procedura musi zostać przeprowadzona tylko raz.
Najczęściej decyzje są podtrzymywane, tzn. wniosek zostaje odrzucony. Wtedy można składać dokumenty do wojewódzkiego sądu administracyjnego do 30 dni od uzyskania odmowy. W wyniku uruchomienia czynności sądowych US powinien przygotować pisma poświadczające podjęcie słusznej decyzji.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Jaka stawka za kilometr – czyli kilometrówka w 2013 roku
Aktualnie wiele przedsiębiorstw i dużych firm musi się przemieszczać po całym mieście, załatwiać, spotykać się z kontrahentami. Bez samochodu byłoby to stanowczo utrudnione. Nie w każdym przypadku firmę nowych aut.
Sprzedaż czy umorzenie akcji?
Wielu spadkobierców nie wie co zrobić z otrzymanymi po bliskiej osobie akcjami lub udziałami. Zazwyczaj procedura pozyskania wiąże się z podatkiem, dlatego prawie każdy zgadza się na sprzedaż przyznanych dóbr.
Jak obliczyć listę płac?
Każda dbająca o swoje interesy działalność gospodarcza posiada specjalistów od księgowości, którzy zajmują się stroną formalną. Niejednokrotnie ilość kruczków prawnych jest tak duża, że sam przedsiębiorca we wszystkim się nie
Jak opodatkować transakcję, gdy nabywca nie jest podatnikiem VAT-EU?
Według przepisów podatkowych podatkowi od towarów i usług podlega odpłatna dostawa towarów zlecona na terenie kraju, lub wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów (WDT). W celu realizacji transakcji wewnątrzwspólnotowych, podmiot musi być wpisany
Kwota wolna od podatku w 2013 roku
Prowadzący działalność przyzwyczaili się do faktu, że ciągle należy opłacać podatki, za wszystko. Jednakże okazuje się, że nie każdy dochód obarczony jest opodatkowaniem. Każda obniżka zależy od wielkości zysku. Jakie
W 2013 samochody z kratką wciąż bez pełnego odliczenia
Już w ubiegłym roku zapowiadano, że do ustawy o transporcie drogowym zostaną wprowadzone poprawki. Zmiany te wskazywały obniżenie progu finansowania na kupno samochodu ,,z kratką” przez osoby posiadające firmę. Z
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!