Rozliczenie podatku VAT przy pobieraniu zaliczki

Rozliczenie podatku VAT przy pobieraniu zaliczki

Obecnie popularne staje się wpłacanie zaliczek za wykupione świadczenia między firmami. Polega to na uiszczeniu przedpłaty przed realizacją świadczenia, następnie należność powinno się uregulować po skończonym świadczeniu. Z tego powodu może zaistnieć kłopot z rozliczeniem podatkowym VAT.

W takich sytuacjach obowiązek podatkowy występuje wraz z otrzymaną zaliczką. Musi być udokumentowana odpowiednią fakturą w przeciągu siedmiu dni od pobrania opłaty częściowej.

Po wykonaniu zlecenia trzeba zapłacić pozostałą kwotę, a będzie ona również oddzielnie opodatkowana. Kolejnym ważnym aspektem jest, by wystosować fakturę obniżoną o zaliczkę oraz podatek. Docelowa faktura musi zawierać numer lub znak faktury zaliczkowej. Okres, jaki przedsiębiorstwo ma, by ją wystawić to siedem dni od otrzymania zapłaty.

Ogólna reguła, która stanowi o obowiązku podatkowym w chwili wydania towaru, nie jest adekwatna do powyższej sytuacji. Przyczyną jest sprzedaż między podatnikami VAT, która musi być potwierdzona fakturą VAT.

Paula Honc
gazetafinansowa.net

Previous Jakie są ubezpieczenia finansowe w działalności gospodarczej?
Next Kim są Anioły Biznesu?

Może to Ci się spodoba

Prawo podatkowe 0 Comments

Kiedy zapłacić podatek od zaliczki?

Bardzo często klienci płacą zaliczkę z tytułu usług wykonywanych przez zleceniobiorcę. Najczęściej jest to wymóg przedsiębiorstwa i stanowi asekuracje w sytuacji nie wykonania odbioru zamówionych towarów po ich faktycznym przygotowaniu.

Prawo podatkowe 0 Comments

Jaką wartość mają podatki rolne i leśne?

Wysokość podatku leśnego i rolnego zależy od gminy. W tym roku kwoty te wynoszą: 189,65 zł od 1 ha przeliczeniowego gruntów (równowartością 2,5 q żyta) i 379,30 zł od 1

Prawo podatkowe 0 Comments

Zakup licencji kosztem podatkowym

Każda firma, oprócz podwładnych, potrzebuje maszyn i urządzeń, do efektywnego spełniania powinności. Aby usprawnić działanie wszystkich technologii warto zakupić dodatkowe programy, które umożliwią wprowadzenie dodatkowych opcji, poprawią jakość i skuteczność.

Prawo podatkowe 0 Comments

Kwota wolna od podatku w 2013 roku

Prowadzący działalność przyzwyczaili się do faktu, że ciągle należy opłacać podatki, za wszystko. Jednakże okazuje się, że nie każdy dochód obarczony jest opodatkowaniem. Każda obniżka zależy od wielkości zysku. Jakie

Prawo podatkowe 0 Comments

Kolejne e-deklaracje bez podpisu elektronicznego

Od pewnego czasu każda osoba kierująca firmą może przesłać swoje zobowiązanie podatkowe za pomocą internetu nawet wówczas, gdy nie dysponuje podpisem elektronicznym. Zmiany mają w dużej mierze ułatwić całą czynność

Prawo podatkowe 0 Comments

Jak zmieniła się ustawa o podatku akcyzowym?

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Polska zmuszona była wdrożyć modyfikacje w ustawie o podatku akcyzowym po wygaśnięciu okresu przejściowego. Dlatego też 1 listopada tego roku wprowadzono w życie nowe, odświeżone przepisy.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź