Ropa traci na wartości, a inwestorzy czekają na NFP
Euro (EUR) wzrosło wczoraj do poziomu 1.2860 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ponieważ Europejski Bank Centralny (EBC) nie wspomniał o wielkości aktywów, które zamierza kupić, ale stwierdził, że będzie ona na tyle spora, żeby znacznie wpłynąć na rozszerzenie bilansu EBC.
Dolar amerykański (USD) kontynuuje korektę wzrostów osiągając wczoraj poziom 108.00 w stosunku do jena japońskiego (JPY) przed publikacją raportu NFP i pomimo lepszych danych dotyczących zasiłków dla bezrobotnych w USA, które pokazały ilość 287 tys., kiedy prognozy wskazywały ilość 299 tys. Jen zyskał na wartości, kiedy wicepremier Japonii powiedział, że kontynuacja spadku wartości tej waluty ma zły wpływ na wiele firm ze względu na wzrost cen energii. Dzisiaj o godzinie 14:30 poznamy raport dotyczący zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, który prognozowany jest na poziomie 216 tys. nowych miejsc pracy w tym sektorze.
Akcje
Europejskie akcje tracą na wartości drugi dzień z rzędu, ponieważ Mario Draghi nie wprowadził specjalnego programy stymulacyjnego w celu ożywienia europejskiej gospodarki. Indeks Germany 30 (DAX) spadł do poziomu 9165, France 40 (CAC) do poziomu 4227, a EU Stocks 50 (ESX) do 3086.
Towary
Ropa naftowa (WTI) spadła do swojego najniższego poziomu od 17 miesięcy czyli 88.20 dolarów amerykańskich za baryłkę, po czym odbiła się z powrotem do poziomu 91.53, kiedy zmniejszył się popyt na ropę.
Para dnia i Opcje FX
Dolar kanadyjski (CAD) wzrósł do poziomu 1.1070 po czym powrócił do poziomu 1.1176, ponieważ raport podań o zasiłek dla bezrobotnych w USA okazał się lepszy niż przypuszczano. „Lonnie” znajduje się pod presją, ponieważ dzisiaj o godz. 14:30 opublikowany zostanie bilans handlowy Kanady, którego prognozy pokazują poziom 1,5 mld, podczas gdy amerykański wskaźnik ISM-nieprodukcyjny prognozowany jest na poziomie 58.5.
Inwestorzy w opcje powinni kupować opcje Call na parze USDCAD i korzystać, jeśli para będzie zyskiwać na wartości, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii.
Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.
Może to Ci się spodoba
Popołudniowy komentarz giełdowy – to nie był dobry tydzień
Sesja na Wall Street dopiero się rozkręca, ale biorąc pod uwagę, iż główne indeksy są blisko wczorajszych zamknięć można z dużym przekonaniem stwierdzić, iż tydzień ten na giełdach można będzie
Komentarz PLN: Mocny dolar utrzymuje presję na PLN
Początek nowego tygodnia na rynku przynosi lekkie cofniecie się kwotowań USD/PLN z okolic blisko 11-letnich szczytów wyznaczonych w piątek. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1470 PLN za euro, 3,9387
Dane w USA
Bardzo słaby finalny odczyt dynamiki PKB w I kwartale potwierdza, że zima zamroziła gospodarkę amerykańską znacznie mocniej niż większość sądziła. Wymowę danych łagodzi jednak fakt, iż odnoszą się do przeszłości.
Przy Książęcej strach od wschodu
We wtorek obawy związane ze zbrojnymi incydentami na Ukrainie, skutecznie zniechęciły warszawskich inwestorów do kontynuacji rozpoczętego dzień wcześniej dynamicznego odreagowania niedawnych spadków. Zagrożenia nie dostrzegły nie tylko giełdy zachodnie, ale
Komentarz PLN: Niska zmienność na PLN, inwestorzy czekają na dane z Polski
Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację niskiej zmienności od początku tygodnia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2190 PLN za euro, 3,3825 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz
Dane w Polsce
W przeciwieństwie do danych z otoczenia odczyt polskiego PKB nie zaskakuje na plus. Rynek złotego zdawał się oczekiwać jednak pozytywnej niespodzianki, bo waluta reaguje osłabieniem. Na GPW nie widać reakcji.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!