Ropa naftowa na czteroletnim minimum

Ropa naftowa na czteroletnim minimum

Euro (EUR) wzrosło wczoraj do poziomu 1.2491 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) w oczekiwaniu na dzisiejszą publikację poziomu PKB oraz wskaźnika inflacji CPI. Wspólna waluta pozostaje pod presją, ponieważ dzisiaj ogłoszony zostanie ostateczny kwartalny poziom PKB, a także ostateczny roczny wskaźnik CPI w Strefie Euro.

Dolar amerykański (USD) osiągnął swoje nowe siedmioletnie maksimum i obecnie jest notowany w okolicach poziomu 116.26 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Japoński premier zamierza ogłosić opóźnienie w podwyżce podatku od sprzedaży na konferencji, która odbędzie się w przyszłym tygodniu. „Zielony” umacnia swoją pozycję przed ogłoszeniem raportu o sprzedaży detalicznej w USA, inwestorzy spekulują o poprawie jego danych.

Akcje

Akcje azjatyckie rosną nieprzerwanie od czterech dni wskutek opóźnienia podwyżki podatku od sprzedaży w Japonii. Indeks Japan 225 (NKI) sięgnął swojego maksimum wszechczasów na poziomie 17547, Hong Kong 50 (HSX) wzrósł do poziomu 24088, notowania China 50 (CNX) wzrosły do poziomu 7804, a India 50 (IND) osiągnęły poziom 8433.

Towary

Ropa naftowa (WTI) kontynuuje swój „niedźwiedzi” trend od ponad trzech miesięcy i osiągnęła już swoje czteroletnie minimum na poziomie 73.56 dolarów amerykańskich, pomimo znaczącego zmniejszenia zapasów tego surowca.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) spadło dzisiaj rano do poziomu 1150, ponieważ aktywa funduszu SPDR Gold Trust wciąż tracą na wartości mimo, że osiągnęły już swoje sześcioletnie minimum.

Inwestorzy zainteresowani opcjami mogą utworzyć opcję Put na parze XAUUSD i oczekiwać zysków, jeśli notowania pary spadną, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

 

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.

Previous Ubezpieczenie turystyczne może nie zadziałać w Sylwestra
Next Spekulacje przed spotkaniem krajów OPEC - raport surowcowy

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

FED zaszkodził złotemu

Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę stabilizacji kwotowań po wczorajszej spadkowej sesji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2084 PLN za euro, 3,0415 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz

Komentarze rynkowe 0 Comments

Handel to paliwo dla gospodarki

Jeszcze w kwietniu rząd ma przedstawić nową propozycję podatku od sprzedaży detalicznej. Jak zapowiedział minister finansów Paweł Szałamacha, tym razem przepisy mają nie objąć e-handlu. Nieznane są jeszcze stawki, jakie zostaną zaproponowane.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz do rynku złotego

Poranny handel na złotym przynosi kontynuację 5-sesyjnego trendu aprecjacyjnego w wycenie polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,0938 PLN za euro, 3,1332 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3624

Komentarze rynkowe 0 Comments

Możliwa kontynuacja zwyżek w Europie

Nowe rekordy indeksów na Wall Street, zwyżki w Azji i brak nowych negatywnych informacji – tyle powinno wystarczyć, by znów popchnąć indeksy pod górę. Wtorkowe notowania w Europie toczyły się

Komentarze rynkowe 0 Comments

W USA też kupują Japończycy?

Amerykańscy inwestorzy we wtorek znowu pozbawieni byli mocniejszych impulsów. Dostaliśmy tylko raport o lutowych zapasach w amerykańskich hurtowniach. Oczekiwano wzrostu o 0,5 proc., a naprawdę zapasy spadły o 0,3 proc.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Asymetryczne ryzyka szansą euro

Kurs EUR/USD całą sesję azjatycką spędził przyklejony do wczorajszych minimów 1,1355. Dziś rano są one naruszane. Wąskie przedziały wahań to domena także pozostałych głównych walut. Wartość żadnej z nich w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź