PZU Trasy Zdrowia już otwarte
Mieszkańcy 30 polskich gmin mogą już korzystać z PZU Tras Zdrowia. Właśnie zakończono budowę kompleksów sportowo-rekreacyjnych na terenie gmin wyłonionych w konkursie organizowanym przez Fundację PZU. Jury wybrało te, które przedstawiły najciekawsze pomysły na wykorzystanie tras. Projekt PZU Trasy Zdrowia jest jednym z działań Grupy PZU w obszarze profilaktyki zdrowotnej i promowania aktywnego trybu życia wśród Polaków.
PZU Trasa Zdrowia to mini kompleks sportowo-rekreacyjny, wyposażony w instalacje treningowe, dzięki którym można spędzać czas aktywnie, niezależnie od wieku i statusu społecznego. Program umożliwił powstanie 30 takich obiektów w całej Polsce. Zwycięskie gminy wybrane spośród 154 zgłoszeń, otrzymały wyposażenie ścieżek biegowych i dofinansowanie na działania animacyjne oraz wypożyczalnię sprzętu sportowego.
Trasy mają długość od 2 do 3 km. Wszyscy chętni mogą skorzystać z uniwersalnego zestawu instalacji treningowych do ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Przestrzeń rekreacyjną przygotowano z myślą o aktywnych sportowcach oraz tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną. Ścieżki są miejscami otwartymi na różne formy ruchu i stanowią strefę treningów, zajęć, relaksu i integracji społeczności lokalnej.
– Chcemy aktywizować Polaków oraz pomagać w rozwoju sportowej pasji wśród wszystkich polskich rodzin. Celem projektu była również integracja społeczności lokalnej. Mieszkańcy poszczególnych gmin brali czynny udział w projektowaniu przestrzeni sportowo-rekreacyjnej. Ich zaangażowanie pozwoliło na dostosowanie trasy do specyfiki i potrzeb konkretnego regionu. Na każdej z tras zrealizowany zostanie wspólnie opracowany, trzymiesięczny plan działania – mówi Izabela Rakuć-Kochaniak, Dyrektor Fundacji PZU.
PZU Trasy Zdrowia powstały w gminach: Adamów, Aleksandrów Kujawski, Barczewo, Bieruń, Biłgoraj, Czaplinek, Czarny Bór, Czeladź, Dębowiec, Iłowo-Osada, Kobyłka, Lelów, Lubiewo, Lubliniec, Międzyrzec Podlaski, Mucharz, Panki, Pomiechówek, Prostki, Przechlewo, Radków, Słupca, Syców, Świętajno, Wągrowiec, Wieprz, Wilków, Wołów, Zbąszynek oraz Zielonka.
Zgodnie z regulaminem konkursu, przy ocenie wniosków pod uwagę były brane między innymi: lokalizacja trasy, zaangażowanie mieszkańców w działania, różnorodność planowanych form aktywności na trasie, promocja trasy, innowacyjne podejście do aktywności fizycznej oraz uzasadnienie potrzeby realizacji projektu. Komisja konkursowa w swoim wyborze kierowała się m.in. takimi kryteriami jak liczba potencjalnych użytkowników, różnorodność działań, zaangażowanie różnych grup mieszkańców. Ważna była również integracja lokalnego środowiska i zaangażowanie do projektu organizacji pozarządowych, czy grup nieformalnych.
PZU Trasy Zdrowia są dostępne dla użytkowników przez cały rok. Korzystanie z nich jest bezpłatne. Na miejscu będzie można skorzystać z porad animatora, obecnego w trakcie organizowanych wydarzeń, spotkań i animacji.
Informacje na temat programu znajdują się na stronie www.pzutrasyzdrowia.pl
Materiał prasowy
Może to Ci się spodoba
Ile wynosi składka ubezpieczenia zdrowotnego dla rolników?
Pomimo nowelizacji ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników, nie zostaną wniesione żadne modyfikacje. Wielkość raty miesięcznej w dalszym ciągu będzie wynosiła 1 zł. Zgodnie z przesłankami wynikającymi z przepisów,
Milion kilometrów wybieganych w imprezach PZU
Sezon biegowy A.D. 2014 należy uznać za zamknięty. Wniosek jest jeden bieganie staje się coraz popularniejsze. Tylko w imprezach sponsorowanych przez PZU udział wzięło aż 45 tys. uczestników. Przebiegli oni
Wolontariusze Fundacji PZU ponownie zadbają o bezpieczeństwo na drogach
W najbliższy świąteczny weekend (31.10-2.11) na polskich drogach spotkamy wolontariuszy Fundacji PZU. Będą przypominać pasażerom o wpływie, jaki mają na bezpieczeństwo na drodze. To już druga odsłona wspólnych patroli Policji
Po ubezpieczenia na wypadek nowotworu sięga coraz więcej osób
Liczba osób, które sięgnęły po polisę AIG na wypadek zachorowania na nowotwór, zwiększyła się w ciągu ostatnich dwóch lat o ok. 84% -wynika z danych firmy. Średnia wartość świadczenia wypłacanego
Ubezpieczenie auta firmowego podczas urlopu – o czym warto pamiętać?
Jeszcze kilka lat temu przywilej użytkowania służbowego auta był najczęściej ograniczony np. przez limit kilometrów czy limity na paliwo. Obecnie firmy umożliwiają swoim pracownikom wykorzystywanie samochodów służbowych w celach prywatnych.
Wolnoć Tomku w swoim domku, czyli wybieramy ubezpieczenie mieszkania
Ubezpieczenie domu chroniące komin przed uszkodzeniem przez Świętego Mikołaja czy polisa na wypadek zalania sąsiada spowodowanego uszkodzeniem 300-litrowego akwarium. To tylko niektóre z polis mieszkaniowych, jakie zapisały się w historii.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!