Puls rynku: USD/PLN
Wtorek należał do byków. Silne wzrosty mogliśmy wczoraj obserwować zarówno na amerykańskich parkietach jak i na parze eurodolar. Pozytywny sentyment mógł być konsekwencją popołudniowych danych z amerykańskiej gospodarki. Zaskoczyły nieco dane dotyczące produkcji przemysłowej. Wynik na poziomie 0,4% był co prawda niższy niż poprzedni odczyt (1,1%), ale większy niż zakładała prognoza (0,3%). Dobre dane kwartalne opublikowały również amerykańskie „blue chipy”. Seria pozytywnych wskaźników sprawiła, że na eurodolarze po godz. 19 mogliśmy zanotować poziom 1,3200. Kolejnym czynnikiem przyczyniającym się za wzrostami mógł być komentarz członka FEDu Williama Dudleya, który potwierdził kontynuację programu QE3 wobec słabości gospodarki USA. Dziś o godzinie 20 nastąpi publikacja tzw. Beżowej Księgi. Informacje nt. stanu amerykańskiej gospodarki oraz prognoz co do jej najbliższych miesięcy na pewno wywołają zmienność na rynkach.
Wielka Brytania pokazała dziś rano słabe dane z rynku pracy. Wzrosła tam stopa bezrobocia do poziomu 7,9% (prognoza zakładała 7,8%). Nasza waluta wciąż pozostaje pod wpływem możliwej kontynuacji obniżek stóp procentowych. Ostatni niski odczyt inflacji wskazuje, iż jest to bardziej możliwe niż wcześniej zakładano jeszcze w tym półroczu. Choć głosy w RPP co do kwestii terminów są podzielone.
EURUSD
Na wykresie 8 – godzinnym EURUSD pozostaje w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie wyznacza tenkan sen na poziomie 1,3110. Najbliższy opór wyznacza wczorajszy szczyt na poziomie 1,3200.
USDPLN
Na wykresie 8 godzinnym USDPLN pozostaje w trendzie spadkowym. Najbliższe wsparcie wyznacza dzisiejszy dołek na poziomie 3,1101. Najbliższy opór wyznacza tenkan sen na poziomie 3,1343.
GBPCHF
Na wykresie dziennym GBPCHF w dniu wczorajszym wygenerowany został techniczny sygnał sprzedaży. Cena przebiła dolną powłokę chmury Ichimoku. Najbliższe wsparcie wyznacza ostatni dołek na poziomie 1,3963. Najbliższy opór wyznacza senkou span A na poziomie 1,4203.
USDJPY
Na wykresie dziennym USDJPY znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższy opór stanowi poziom 100 jenów. Najbliższe wsparcie stanowi kijun sen na poziomie 96,25.
Ogórek Łukasz
Może to Ci się spodoba
USD/CAD: czy wzrosty będą kontynuowane?
Notowania USD/CAD po dynamicznym przebiciu oporu na 1,2550 dalej pną się ku nowym szczytom. Obecnie znajdują się w okolicy klastra dwóch zniesień fibonacciego – 50 proc. ruchu spadkowego liczonego od
EUR/USD: kontynuacja wzrostowej korekty
Po dotarciu kursu w okolice 1,0800 doszło do silnej aktywacji popytu, który winduje cenę na wyższe poziomy. W miejscu tym oprócz lokalnego wsparcia cenowego wypadała również równość fali pierwszej z
EUR/USD: notowania na wsparciu
Notowania EUR/USD od początku sesji zniżkują i znajdują się już w okolicy lokalnych minimów przy 1,1160. Wybicie poziomu tych dołków otworzyłoby drogę do spadków w okolice dolnego ograniczenia tworzącego się
Czekając na impuls – Raport dzienny FX
Przemawiający dzisiaj rano szef Bundesbanku nie wniósł nic nowego do tematu oczekiwań rynku przed czerwcowym posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego. Dzisiaj zaplanowane są też wystąpienia innych członków ECB – Yves Mersch
USD/CAD: wybicie z flagi
Kurs USD/CAD wybił się z opisywanej przez nas formacji flagi, w ramach której wcześniej zniósł 38,2 proc. ostatniego impulsu spadkowego. Jeśli wybicie okaże się trwałe, to powinno spowodować powrót do
Przegląd poranny 28 października
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował wzrost z okolic 1,2679 USD do poziomu 1,2723 USD. Ruch ten bazował na słabszym dolarze w konsekwencji analogiczny impuls obserwowaliśmy na
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!