Puls rynku: EUR/USD
Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia jest szczyt G20. Ministrowie finansów będą podejmowali działania zmierzające do zmniejszenia zadłużenia poszczególnych gospodarek. Kolejnym ważnym tematem rozmów będą skutki agresywnej polityki monetarnej największych banków centralnych. Tak wiele działań zmierzających do luzowania pieniądza skutkuje ucieczką kapitałów do krajów rozwijających się.
W dniu wczorajszym lekko rozczarowały dane z polskiej gospodarki. W marcu krajowa produkcja przemysłowa spadła o 2,9% w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Scenariusz taki mógł być do przewidzenia i w głównej mierze jest wynikiem czynników zewnętrznych. Problemy fiskalne krajów strefy euro, słaby wzrost w USA, słabnący rozwój Państwa Środka, a do tego zmniejszający się popyt wewnętrzny, nie pozostały bez wpływu na wielkość produkcji w naszym kraju. Wczorajsze odczyty staja się kolejnym argumentem przemawiającym za obniżką stóp procentowych. Trzeba jednak pamiętać, że ostatnie spadki wskaźników nie były duże i raczej możliwe do przewidzenia, stąd brak pewności co do decyzji RPP dotyczącej obniżek.
EURUSD
Na wykresie 4 godzinnym EURUSD nadal w chmurze Ichimoku. Oznacza to dużą niepewność i wskazuje na wstrzymanie się od dokonywania transakcji. Najbliższe wsparcie stanowi senkou span B na poziomie 1,2940. Najbliższy opór wyznacza senkou span A na poziomie 1,3077.
EURPLN
Na wykresie dziennym EURPLN pozostaje w trendzie spadkowym. Najbliższy opór wyznacza tenkan sen na poziomie 4,1228. Najbliższe wsparcie wyznacza ostatni dołek na poziomie 4,0910.
USDCAD
Na wykresie 8 godzinnym USDCAD znajduje się w trendzie wzrostowym. Obecnie mamy korektę. Para w dniu dzisiejszym przetestowała wsparcie wyznaczone przez tenkan sen na poziomie 1,0247. Kolejne wsparcie wyznacza senkou span B na poziomie 1,0193. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt na poziomie 1,0292.
USDJPY
Na wykresie dziennym USDJPY znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższy opór stanowi poziom 100 jenów. Najbliższe wsparcie stanowi tenkan sen na poziomie 98,27.
Ogórek Łukasz
Może to Ci się spodoba
Przegląd poranny 1 sierpnia
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował podwyższoną zmienność testując okolice 1,3374 USD, aby następnie podejść pod zakres 1,3398 USD. Analogiczny scenariusz obserwowaliśmy na parach GBP/USD oraz NZD/USD.
EUR/USD: notowania ponownie w konsolidacji
Tworząca się wzrostowa korekta na parze EUR/USD drugi raz dotarła w okolice 1,0865, gdzie znajduje się najbliższy obecnie opór. Składają się na niego zniesienie 38,2 proc. ostatniej fali spadkowej, lokalny
EUR/NZD: atak na ważne wsparcie
Para EUR/NZD kontynuuje spadki zapoczątkowane przez wybicie z formacji klina. Obecnie narusza ona kluczowe wsparcie na 1,4240. Jego trwałe przebicie będzie oznaczało koniec konsolidacji i powrót do bardziej zdecydowanych spadków.
Słabsze Ifo, ale nie ma dramatu – Raport dzienny FX
Gorszy odczyt niemieckiego indeksu Ifo obrazującego nastroje wśród tamtejszego biznesu, neguje pozytywną wymowę ostatniego odczytu przemysłowego PMI. W październiku Ifo spadł do 103,2 pkt. z 104,7 pkt. razem ze składowymi
Dolar znów wyraźnie zyskuje
I to przy braku istotnych, nowych informacji. W efekcie na koszyku BOSSA USD wyszliśmy ponad poziom 72 pkt., naruszając tym samym kluczową linię trendu na 71,91 pkt. opisywaną we wcześniejszych
Umocnienie PLN po decyzji RPP
Rada Polityki Pieniężnej (RPP) zdecydowała na zakończonym w środę posiedzeniu, że nie zmienia głównej stopy, referencyjnej, pozostawiając ją na poziomie 2,00 procent, poinformował Narodowy Bank Polski (NBP). Stopa depozytowa pozostała
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!