Przegląd poranny 6 marca
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował spadek z okolic 1,1086 USD do 1,0986 USD. Była to pochodna konferencji po posiedzeniu EBC, gdzie M. Draghi potwierdził termin 9 marca jako punkt startowy dla regionalnego QE. Spadek głównej pary walutowej spowodował umocnienie dolara na szerokim rynku, co widoczne było m.in. na NZD/USD czy GBP/USD.
Sesja Azjatycka: Podczas sesji w Azji eurodolar konsoliduje w zakresie 1,1014-1,1031 USD. Równoczesnie widoczna jest lekka presja na waluty surowcowe, po tym jak kwotowaniom NZD zaszkodziły doniesienia, iż RBNZ rozważa podniesienie depozytów dla banków udzielających kredytów hipotecznych.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– Liczba nowych podań o zasiłek dla bezrobotnych w USA wyniosła 320 tys. w tygodniu zakończonym 28 lutego, podał Departament Pracy.
– EBC podwyższył prognozy dot. wzrostu PKB w Strefie Euro, równocześnie obniżając prognozy inflacji HICP na kolejne lata.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
EUR/HUF najniżej od początku roku
Dzisiejsza sesja przyniosła nie tylko spadek wyceny EUR/PLN poniżej bariery 4,00 PLN, ale również dalsze wzrosty na większości walut CEE powiązanych z EUR. W przypadku EUR/CZK mamy oczywiście cap na
Rozszerzenie sankcji wobec Rosji, RUB stabilny
Europejscy ministrowie spraw zagranicznych zatwierdzili rozszerzenie sankcji w związku z kryzysem na Ukrainie, jednak ich wdrożenie odłożyli w czasie, by poznać wynik spotkania w Mińsku, podał minister spraw zagranicznych Francji.
USD/JPY: rozwijający się impuls wzrostowy
Para USD/JPY w ostatnich dniach silnie rośnie, obecnie testuje już okrągły poziom 120,00. Wydaje się, że zasięgiem dla obecnych wzrostów jest górne ograniczenie kanału, w którym notowania zawierają się od
USD/JPY: możliwe dalsze spadki
Podczas wczorajszej sesji widoczna była kontynuacja piątkowego wybicia linii trendu wzrostowego, co doprowadza do jego zachwiania. Pod dziewięciu z rzędu wzrostowych tygodniach, ten może okazać się pierwszym spadkowym, co z
Próba odreagowania na długu
Zgodnie z wczorajszą tezą aktualną sytuację na rynku walutowym warto oceniać poprzez pryzmat zachowania się europejskich obligacji, gdzie niedawne zniżki cen były jednym z czynników wspierających wycenę euro na rynku.
Szterling w dół po słabych danych
O ile dzisiejsze wskazania z zakresu przemysłowych PMI dla Strefy Euro wypadły blisko rynkowych oczekiwań to analogiczny wskaźnik liczony przez HSCB dla gospodarki brytyjskiej okazał się być gorszy od konsensusu.
