Przegląd poranny 31 marca
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA doszło do lekkiego pogłębienia minimów na eurodolarze, które wynosiły 1,0809 USD, pomimo stosunkowo mieszanych danych ze Stanów. Równocześnie warto zwrócić uwagę, iż umocnienie USD przyniosło większe reakcje na parach USD/JPY (najmocniejszy dzienny wzrost od miesiąca) oraz AUD/USD (spadek o ponad 1 cent).
Sesja Azjatycka: Podczas obrotu w Tokio eurodolar zanotował dalszy spadek, tym razem do okolic 1,07827 USD. Większość walut pozostaje w trendach z ostatnich godzin, chociaż warto wspomnieć m.in. o spadkach na EUR/CHF.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– Ministerstwo Finansów sprzedało 12-letnie benchmarkowe euroobligacje o wartości nominalnej 1,0 mld euro przy rentowności 1,022% (najniższej w historii dla polskich papierów w euro) wobec popytu wynoszącego 1,7 mld euro, podał resort.
– W marcu 2015 roku inflacja konsumencka (CPI) w Niemczech przyspieszyła do 0,3% w relacji rocznej z poziomu 0,1% miesiąc wcześniej. To wynik zgodny z rynkowymi szacunkami.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Rubel wyhamował spadki
Dzisiejsza sesja przynosi kontynuację podwyższonej zmienności na rosyjskim rublu. RUB co prawda nie wyznaczył nowych minimów względem dolara, jednak najprawdopodobniej stało się tak głównie z uwagi na działania tamtejszego MF.
Wyłamanie na EUR/GBP
Zamkniecie poprzedniego tygodnia przyniosło nam spadek poniżej kluczowej linii wsparcia na EUR/GBP. W konsekwencji wygenerowany został wspominany wcześniej sygnał sprzedaży na tej parze i kontynuowania ruchu wewnątrz kanału trendu spadkowego.
EUR/PLN: w trendzie spadkowym
Para EURPLN od siedmiu miesięcy znajduje się w trendzie spadkowym. Dynamika spadku jest umiarkowana. Po każdym silniejszym impulsie spadkowym widać dynamiczne – przynajmniej krótkookresowe – odreagowanie. W obecnej korekcie wzrostowej
Przegląd poranny 8 października
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował wzrost z okolic 1,2614 USD do zakresu 1,2681 USD. Zwyżka wyceny wspólnej waluty widoczna była na większości zestawień w tym EUR/GBP
Nieudana próba odbicia na USD/JPY
W pierwszej fazie dzisiejszego handlu odrabiał straty po spadku do najniższego od miesiąca poziomu wobec jena wywołanym przez nasilające się obawy o kondycję globalnej gospodarki i wyprzedaż na rynkach akcji.
BOE nie będzie się spieszyć – Raport dzienny FX
Oczywiście chodzi tu o kwestię podwyżek stóp, która odsuwa się w czasie na wiosnę 2015 r. Być może jednak okaże się, że ostatecznie to amerykański FED będzie pierwszy ze swoim
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!