Przegląd poranny 25 sierpnia
Sesja Azjatycka: Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi otwarcie spadkową luką na EUR/USD. Główna para walutowa spadła do okolic 1,31920 USD w reakcji na późne piątkowe wystąpienie M. Draghiego. Spadek wyceny wspólnej waluty widoczny jest na większości zestawień, choć m.in. na EUR/JPY oraz EUR/CHF widoczna jest próba odreagowania.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 48 godzin:
– Rynek pracy w USA jest wciąż osłabiony skutkami kryzysu, a Rezerwa Federalna powinna ostrożnie decydować o tym, kiedy podwyższyć stopy procentowe, powiedziała w piątek prezes Fed Janet Yellen podczas sympozjum w Jackson Hole.
– M. Draghi, prezes EBC, podczas swojego wystąpienia w J. Hole powiedział m.in. iż: EBC jest gotowe podjąć dalsze działania jeżeli zajdzie taka potrzeba. ECB będzie korzystać z niekonwencjonalnych instrumentów, żeby ustabilizować oczekiwania inflacyjne w średnim i długim terminie. Dodał, iż nowe LTRO będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem ze strony banków, a przygotowania do programu ABS postępują szybko.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
EUR/PLN: odbicie od lokalnego wsparcia
Para EUR/PLN po wybiciu z kanału znalazła wsparcie na poziomie 4,0170, w pobliżu zniesienia 61,8 proc. całej fali wzrostowej. Obserwowane obecnie wzrostowe odbicie póki co nie zwiastuje jednak rychłego powrotu
NZD/USD: wzrostowa korekta na istotnym oporze
Kurs pary NZD/USD wybił się z kanału spadkowego, ale wzrostowe odbicie ma małe szansę na rozwinięcie się, jako że zbliża się ono do istotnych stref oporu. Pierwsza z nich składa
GBP/USD: jak długo potrwają wzrosty?
Para GBP/USD kontynuuje imponujące wzrosty, które atakują obecnie kolejny napotkany na swojej drodze opór. Składa się on z zniesienia zewnętrznego 127,2 proc. ostatniego dużego impulsu spadkowego oraz lokalnego oporu cenowego.
Widoczna słabość szterlinga
Ostatnie sesje na rynku walutowym przynoszą nam wyraźną słabość brytyjskiej waluty na większości zestawień. Początkowo można było to tłumaczyć spadkami na GBP/USD, głównej parze związanej z GBP, spowodowanymi mocnym dolarem.
USD/JPY: odwrót od szczytów
Para USD/JPY przebiła wczoraj istotne wsparcie przy 119,60, powracając do dawnego trójkąta. Spadki cechują się dużą dynamiką i docelowo powinny dotrzeć do dolnego ograniczenia dawnego trójkąta i wsparcia na poziomie
NZD w defensywie
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi utrzymanie presji podażowej na NZD z uwagi na słabość innej waluty związanej z antypodami (AUD) oraz gorsze dane dot. rynku nieruchomości w Chinach.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!