Przegląd poranny 25 listopada
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA doszło do podbicia kwotowań eurodolara do poziomu 1,2444 USD. Ponadto warto zwrócić uwagę na mocniejsze odreagowanie na wycenie funta, który zyskiwał m.in. wobec USD oraz AUD. Większość par (podobnie jak EUR/USD) w trakcie sesji w USA wyhamowała zwyżki przechodząc w stan konsolidacji.
Sesja Azjatycka: Podczas handlu w Tokio eurodolar cofnął się do zakresu 1,2417 USD. Równocześnie widoczna jest słabość par związanych z antypodami, które oddają wcześniejsze zwyżki spowodowane decyzją Banku Chin.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– Prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Marek Belka jest zaniepokojony, że złoty mógłby umocnić się wobec euro, co mogłoby utrudnić sytuację firm i wpłynąć na politykę monetarną, powiedział prezes NBP w poniedziałkowym wywiadzie.
– Członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Jan Winiecki powtórzył w poniedziałek, że nie widzi przestrzeni do dalszych obniżek stóp procentowych.
– Niemiecki instytut ekonomiczny Ifo poinformował w poniedziałek, że jego indeks nastrojów gospodarczych wzrósł w listopadzie do 104,7 punktu ze 103,2 punktu w październiku.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Czekając na wyrocznię – Raport dzienny FX
Tytuł komentarza jednoznacznie sugeruje jak istotne będą dla rynków dzisiejsze wieczorne informacje z FED. Komunikat po posiedzeniu poznamy o godz. 19:00. Jednocześnie opublikowane zostaną najnowsze projekcje makroekonomiczne (bezrobocie, inflacja, PKB),
EUR/NZD: koniec wzrostowej korekty?
Notowania pary EUR/NZD znajdują się w ciekawej sytuacji technicznej. Dziś w nocy dokonała się wzrostowa korekta ostatnich silnych spadków. Zniosła ona 38,2 proc. ruchu spadkowego i zatrzymała się na oporze
EUR/CHF mocno w górę
Zgodnie z sugestiami zawartymi w naszych ostatnich raportach obserwujemy w końcu ruch wzrostowy na parze EUR/CHF. W trakcie dzisiejszej sesji euro zwyżkuje do okolic 2,5 tyg. Maksimów wobec franka szwajcarskiego
Przegląd poranny 22 kwietnia
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował podwyższoną zmienności, gdzie intra-sesyjne minimum wyniosło 1,0683 USD, natomiast maksima wyznaczone zostały na 1,07807 USD. Pozostała większość waluta pozostawała relatywnie stabilna.
USD/TRY: układ świec nadzieją na wytchnienie
Lira jest w tym roku najsłabszą z walut gospodarek wschodzących. Do dolara osłabiła się o ponad 12 proc. Jest jednak szansa na korekcyjne spadki USD/TRY. Sugeruje to układ świec dziennych.
Przegląd poranny 24 lipca
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar lekko zniżkował do okolic 1,3455 USD. Równocześnie warto zwrócić uwagę na próbę odbicia na GBP/USD po silnie spadkowej sesji podczas handlu w
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!