Przegląd poranny 22 kwietnia
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował podwyższoną zmienności, gdzie intra-sesyjne minimum wyniosło 1,0683 USD, natomiast maksima wyznaczone zostały na 1,07807 USD. Pozostała większość waluta pozostawała relatywnie stabilna.
Sesja Azjatycka: Podczas obrotu w Tokio obserwujemy ograniczone wahania na głównej parze walutowej, która konsoliduje w zakresie 1.07156 USD, a 1,07414 USD. Równocześnie warto zwrócić uwagę na podbicie kwotowań AUD po danych dot. inflacji CPI.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– W pierwszych trzech miesiącach 2015 roku inflacja konsumencka (CPI) w Australii obniżyła się do 1,3% R/R z poziomu 1,7% odnotowanego w ostatnim kwartale 2014 roku, poinformował w środę 22 kwietnia tamtejszy urząd statystyczny. To wynik zgodny z konsensusem.
– Na posiedzeniu w dniu 21 kwietnia br. Narodowy Bank Węgier (NBH) obniżył stopy procentowe o 15 punktów bazowych (pb), sprowadzając główną stopę do rekordowo niskiego poziomu 1,80%. To już druga obniżka w tym roku. Decyzja ta była oczekiwana przez rynek.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
QE bez większych przeszkód? – Raport dzienny FX
Wiele wskazuje na to, że 22 stycznia Europejski Bank Centralny ogłosi decyzję o zainicjowaniu programu skupu aktywów opartego o rządowe obligacje, tzw. sovereign QE. W ostatnich dniach o takiej „możliwości”
EUR/USD: kontynuacja wzrostowej korekty
Po dotarciu kursu w okolice 1,0800 doszło do silnej aktywacji popytu, który winduje cenę na wyższe poziomy. W miejscu tym oprócz lokalnego wsparcia cenowego wypadała również równość fali pierwszej z
Przegląd poranny 31 lipca
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA obserwowaliśmy wyraźne umocnienie amerykańskiej waluty po danych dot. PKB za II kw. Eurodolar zniżkował do poziomu 1,3365 USD, gdzie nastąpiła próba odreagowania. Impuls
EUR/NZD: atak na ważne wsparcie
Para EUR/NZD kontynuuje spadki zapoczątkowane przez wybicie z formacji klina. Obecnie narusza ona kluczowe wsparcie na 1,4240. Jego trwałe przebicie będzie oznaczało koniec konsolidacji i powrót do bardziej zdecydowanych spadków.
Cisza przed FED – Raport dzienny FX
Sesja azjatycka nie obfitowała w spektakularne ruchy na rynku. Rozpoczynające się dzisiaj dwudniowe posiedzenie FED jak na razie tonuje emocje. Niemniej nadal jesteśmy zdania, że komunikat Rezerwy Federalnej w środę
EUR/GBP: gwałtowna wyprzedaż
Kurs EUR/GBP zalicza dziś silne spadki. Technicznie spowodowane jest to powrotem do spadków po reteście wybicia z formacji flagi. Kurs dynamicznie przełamał lokalne minima na 0,7170 i nie przestaje spadać.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!