Przegląd poranny 21 listopada
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USD eurodolar konsolidował w zakresie 1,2518 USD, a 1,2568 USD, pomimo całego szeregu publikacji z gospodarki amerykańskiej. Analogiczne ruchy widoczne były na większości zestawień związanych z USD. Ponadto warto zwrócić uwagę na lekkie umocnienie PLN na bazie poprawy nastrojów wokół walut EM.
Sesja Azjatycka: Podczas sesji w Tokio eurodolar utrzymuje się w ramach wcześniejszej konsolidacji, gdzie górne ograniczenie wyznaczone zostało na 1,2567 USD. Dodatkowo warto zaobserwować nieznaczne odreagowanie na rynku jena oraz zanegowanie prób wybicia w górę na parach związanych z antypodami.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– W Polsce wciąż jest przestrzeń do cięcia stóp procentowych, powiedział prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Marek Belka w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla The Wall Street Journal.
– Liczba domów sprzedanych na rynku wtórnym w USA wzrosła w październiku o 1,5 procent do 5,26 miliona z 5,18 miliona po korekcie miesiąc wcześniej, podało w czwartek Narodowe Stowarzyszenie Pośredników Nieruchomości (NAR).
– Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA spadła w ubiegłym tygodniu do 291.000 z 293.000 po korekcie tydzień wcześniej, wynika z danych opublikowanych w czwartek przez amerykański Departament Pracy.
– Filadelfijski oddział zarządu Rezerwy Federalnej USA (Fed) podał w czwartek, że sporządzany przez niego indeks aktywności gospodarczej wzrósł w listopadzie do 40,8 z 20,7 punktu w październiku.
– W X produkcja przemysłu wzrosła o 1,6 proc. r./r.-GUS
– Na czwartkowej aukcji Ministerstwo Finansów (MF) sprzedało obligacje za 6,93 miliarda złotych. Resort odkupił papiery zapadające w 2015 roku, podało ministerstwo w komunikacie.
– Z protokołu wynika, że na listopadowym posiedzeniu RPP zostały zgłoszone wnioski o obniżkę stóp procentowych o 100, 50 i 25 punktów bazowych, jednak nie zostały one przyjęte.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
EUR/JPY: przebicie wsparcia
Para EUR/JPY przebiła ważne wsparcie na 133,40 co spowodowało dynamiczną zniżkę kursu. Powinna ona wkrótce osiągnąć zniesienie 61,8 proc ostatnich wzrostów, testując tym samym dolne ograniczenie spadkowego kanału cenowego. Miejsce
NZD/USD: wybicie z konsolidacji
Notowania NZD/USD wybiły się z formacji trójkąta i silnie zniżkują. Najbliższym celem jest respektowana kilkukrotnie wewnętrzna lina trendu, pokrywająca się z lokalną strefą wsparcia. Jeśli i ją udałoby się pokonać
EUR/USD: ruch powrotny w kierunku wsparcia
Para EUR/USD wybiła się dołem z lokalnego wzrostowego kanału cenowego i pokonała zniesienie 61,8 proc ostatniej fali spadkowej. Oznacza to, że prawdopodobnie czeka nas co najmniej rozwinięcie się obecnej spadkowej
EUR/USD: koniec marazmu
Para EUR/USD przełamała w końcu wsparcie na 1,1270 i jest już na najniższych poziomach od 26 stycznia. Spadki wyhamowały na zniesieniu 78,6 proc. ostatniego impulsu wzrostowego. Możliwe jest teraz wzrostowe
Przegląd poranny 22 maja
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA główna para walutowa oscylowała w zakresie 1,11042 USD, a 1,11381 USD. Trend umocnienia dolara został wyhamowany poprzez kolejne słabsze publikacje danych fundamentalnych z
Eurodolar w pobliżu dwuletnich minimów – raport dzienny FX
Piątkowe świetne dane makro z amerykańskiego rynku pracy odbijają się echem na rynkach walutowych także dzisiaj. Dolar pozostaje silny – notowania eurodolara utrzymują się dzisiaj rano w pobliżu dwuletnich minimów.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!