Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – dlaczego warto kupić i jak wybrać najlepsze
Publiczna służba zdrowia teoretycznie dostępna jest dla każdego, ale tylko teoretycznie. Bardzo odległe terminy badań czy kilometrowe kolejki do specjalistów powodują, że nie każdy jest w stanie skorzystać z pomocy, kiedy akurat jej potrzebuje. Prawda jest taka, że korzystanie z publicznej służby zdrowia wymaga od nas dużo czasu i jeszcze więcej cierpliwości. Poza tym system publicznej opieki zdrowotnej coraz częściej nie spełnia oczekiwań społecznych, które wcale nie są wygórowane.
Doskonałą alternatywą dla publicznej opieki medycznej jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Po tego typu rozwiązania sięga coraz więcej osób. Wbrew pozorom cena takiego ubezpieczenia nie jest wcale taka wysoka. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Tak naprawdę ubezpieczenie możemy wykupić już od 30zł. Aby w odpowiedni sposób zadbać o swoje zdrowie, a następnie móc w pełni i swobodnie korzystać z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, wystarczy tylko dobrze wybrać. Dlaczego warto zakupić takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze – o tym poniżej.
Zalety posiadania prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego
Przede wszystkim tego typu ubezpieczenie (jak np. prywatne ubezpieczenie zdrowotne Vitalite oferowane przez AXA) zapewnia szybki i swobodny dostęp do profesjonalnej opieki medycznej: zarówno lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów z różnych dziedzin, jak również badań i zabiegów na najwyższym poziomie. Poza tym gwarantuje opiekę stałego i zaufanego lekarza oraz dostęp do najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Ważnym atutem przemawiającym za tym, aby posiadać indywidualne ubezpieczenie zdrowotne jest oszczędność czasu i pieniędzy. Czasu, gdyż nie musimy miesiącami czekać na wizytę u lekarza, a pieniędzy, gdyż płacimy tylko za polisę, a nie za każdą wizytę u specjalisty.
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne daje także gwarancję lepszej opieki w czasie ciąży. Kobieta z takim ubezpieczeniem może czuć się w pełni bezpieczna o siebie i swoje maleństwo. Ponadto, posiadając takie ubezpieczenie, w razie konieczności hospitalizacji, możemy liczyć na godniejsze i bardziej komfortowe warunki.
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie tylko zapewni komfort, ale także sprawi, że podczas choroby niezbędni specjaliści będą zawsze do dyspozycji.
Dla kogo prywatne ubezpieczenie zdrowotne?
Na pewno dla osób, które potrzebują najlepszej opieki zdrowotnej bez stania w długich kolejkach i oczekiwania na wolne terminy wizyt. Na pewno dla osób, które cenią sobie najwyższą jakość usług i przychylne podejście kadry medycznej do pacjenta. W końcu, również dla tych, którzy lubią mieć poczucie kompleksowej opieki i chcą być leczeni w godnych warunkach.
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie?
Aby wybrać najlepsze dla siebie ubezpieczenie zdrowotne, które sprosta wszelkich naszym potrzebom, należy wcześniej odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Pytaniem numer jeden powinno być: do jakich lekarzy chodzę najczęściej? Zazwyczaj poza lekarzem pierwszego kontaktu, odwiedzamy także innych lekarzy (stomatologa, dermatologa, neurologa, itp.). Warto więc zwrócić uwagę, czy proponowana polisa obejmuje zakresem leczenia tych konkretnych specjalistów. Drugim, ważnym pytaniem jest na pewno: czy wizyty u lekarza są bez limitu? Chodzi o to, aby zwrócić uwagę na fakt, czy korzystanie z konkretnych usług medycznych nie wymaga wniesienia dodatkowych opłat. Należy pamiętać, że niektóre ubezpieczenia zapewniają wolny wybór lekarza i w takich przypadkach ubezpieczyciel owszem zwraca pieniądze za rachunki, ale tylko do pewnej ustalonej wysokości. Warto więc zwrócić na to uwagę.
Wybierając ubezpieczenie dobrze jest także zwrócić uwagę na to, czy placówki lecznicze znajdują się blisko miejsca naszego zamieszkania. Kolejną kwestią są wizyty domowe. Warto dowiedzieć się wcześniej czy zasięg takich wizyt obejmuje również miejsce naszego zamieszkania.
Ważną kwestią jest pobyt w szpitalu. Należy zwrócić uwagę na to czy wybrane ubezpieczenie gwarantuje usługi szpitalne, ponadstandardowe warunki pobytu i operacje bez okresu oczekiwania.
Osoby, którym najbardziej zależy na leczeniu małego dziecka powinny zorientować się czy polisa obejmuje stały dostęp do pediatrów i całodobowe wizyty domowe dla dziecka. Warto zwrócić również uwagę na to, czy zakres ubezpieczenia obejmuje też wizyty u takich specjalistów, jak alergolog, ortodonta, ortopeda.
Może to Ci się spodoba
Jak otrzymać rentę socjalną?
Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawo do renty socjalnej otrzymuje osoba, która wykazuje niezdolność do pojęcia pracy. Wypłacaniem świadczenia trudni się ZUS, który decyduje o udostępnieniu lub anulowaniu renty.
Czy warto wykupić ubezpieczenie na wypadek utraty pracy?
Od jakiegoś czasu firmy ubezpieczeniowe w Polsce proponują ochronę na wypadek utraty stałego zatrudnienia. Oczywiście chodzi o zabezpieczenie finansowe, rekompensatę braku wynagrodzenia oraz pomoc w tych trudnych chwilach. Czy są
Atrakcyjne zarobki nie są wystarczające. Dla 35 proc. Polaków najważniejsze przy wyborze pracy są pozapłacowe benefity
Dla co trzeciego pracownika to nie pensja, a pozapłacowe bonusy mają zasadnicze znaczenie przy podejmowaniu decyzji o zmianie pracy. Wśród atrakcyjnych dodatków Polacy wymieniają m.in. ubezpieczenia zdrowotne i grupowe na życie. Blisko połowa
Absolutna stopa zwrotu niezależnie od sytuacji rynkowej?
Fundusze absolutnej stopy zwrotu w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem. Zarządzający nimi stawiają sobie bowiem ambitny cel osiągnięcia bezwzględnego zysku. Expander postanowił sprawdzić, czy tego typu inwestycje rzeczywiście przynoszą
Ze SKOK Ubezpieczenia bezpiecznie przez cały rok
„Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że zabawa przynosi wiele radości. () Ale warunek jest jeden – aktywność powinna być BEZPIECZNA” – tymi słowami rozpoczyna się kolejna edycja mini-poradnika dla dzieci
Właściciele nieruchomości mają powody do obaw. Jest ryzyko wprowadzenia podatku katastralnego i kilkukrotnego wzrostu obciążeń
Nawet kilkudziesięciokrotnie mogą wzrosnąć obciążenia nakładane na właścicieli nieruchomości, jeśli w Polsce zostanie wprowadzony podatek katastralny. Może to nastąpić przed 2020 r. Danina ta zastąpiłaby podatek od nieruchomości, a pobierana byłaby
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!