Prawie 9 osób dziennie ginęło na drogach w 2014 roku

Prawie 9 osób dziennie ginęło na drogach w 2014 roku

Polska od lat jest w europejskiej czołówce krajów z największą ilością wypadków drogowych*. W 2014 roku odnotowano prawie 35 tys. wypadków (dane Komendy Głównej Policji), w których rannych zostało ponad 42,4 tys. osób, a zginęło 3 180 – prawie 9 dziennie. Czy myślisz, że Ciebie to nie dotyczy?

Rzadko bierzemy pod uwagę ryzyko wypadku czy poważnego zachorowania, których skutki mogą być podobne (śmierć lub niezdolność do pracy). Jednak nikt z nas nie chciałby zostawić rodziny w długach. To jeden z powodów, dla których warto po drogach poruszać się rozważnie, ale też pomyśleć o ubezpieczeniu na życie.

Wg badań (przeprowadzonych przez instytut Homo Homini) Polacy najbardziej boją się utraty pracy, a w drugiej kolejności własnej choroby – aż 40% pytanych. Statystyka może tylko częściowo rozwiać wątpliwości. Jednak każdy sam powinien zadać sobie kilka pytań: Co jest dla mnie najważniejsze? Czego najbardziej się obawiam? Jaki mam cel w życiu? Kogo chcę chronić – siebie, swoją rodzinę? Na co chcę zbierać pieniądze – na dzieci, czy na spokojną starość? W jakich momentach w moim życiu, pomoc finansowa może okazać się niezbędna?

– Odpowiedzi jest tak wiele, jak wiele jest osób myślących o przyszłości swojej i rodziny. O ubezpieczeniu często myślą osoby, które utrzymują rodzinę i chcą zapewnić dobry start dzieciom. Ważnym impulsem do zadbania o ubezpieczenie może być zaciągnięty kredyt, czy po prostu chęć bycia niezależnym finansowo bez względu na życiowe okoliczności. Także wizja niskiej emerytury może zachęcać do wykupienie polisy łączącej ochronę z oszczędzaniem – mówi Filip Przydróżny – Dyrektor Biura Ubezpieczeń Osobowych w Concordii Ubezpieczenia.

Ludzie mają różne potrzeby

Jeśli do ubezpieczenia przystępują rodzice, może ich interesować zabezpieczenie dziecka Jeśli na polisę decyduje się osoba samotna, prawdopodobnie będzie chciała się zabezpieczyć na wypadek niezdolności do samodzielnej egzystencji. Ktoś, kto często podróżuje, wybierze umowę na leczenie operacyjne w razie wypadku itd. Rolnik z kolei pomyśli o zabezpieczeniu gospodarstwa, kiedy nie będzie mógł w nim pracować, a przedsiębiorca będzie się martwił o zapewnienie ciągłości firmy i spłatę zaciągniętych na nią kredytów

Życiowe polisy ubezpieczeniowe to produkty, których zakup najczęściej wymaga pomocy doświadczonego doradcy. Dobry pośrednik potrafi tak dobrać ofertę, że z jednej strony będzie ona źródłem podniesienia komfortu życia i bezpieczeństwa, a z drugiej nie będzie zawierała bezużytecznych w danych sytuacjach życiowych opcji, za które trzeba płacić. Dobry doradca ubezpieczeniowy może być architektem naszego planu na przyszłość. Warto z tego skorzystać.

Szukający ubezpieczenia życiowego powinien zwrócić uwagę na:

• wysokość sumy ubezpieczenia

• długość okresu karencji

• częstotliwości opłacania składki i gwarancję jej niezmienności w trakcie trwania umowy

• wiek do jakiego świadczona jest ochrona ubezpieczeniowa

• zakres i cenę ubezpieczenia

• wyłączenia odpowiedzialności

Na rynku warto szukać ofert, które obok konkurencyjnej ceny i ciekawych klauzul dodatkowych, takich jak przejęcie opłacania składki w przypadku wystąpienia niezdolności do pracy, są dostępne od następnego dnia, bez długiego okresu oczekiwania na ochronę i skomplikowanych procedur oceny ryzyka ubezpieczeniowego. To najlepsze rozwiązanie dla osób żyjących w „pędzie” oraz takich, które kupują polisę pod kredyt.-wskazuje Filip Przydróżny.

Ekspert Concordii wskazuje dodatkowo 5 powodów, dla których warto ubezpieczyć życie:

Utrzymuję aktualnie rodzinę

Masz na utrzymaniu rodzinę? Jakość życia Twoich bliskich zależy od Twoich dochodów? Już samo to stanowi wystarczającą podstawę, by ubezpieczyć się na życie. Dobrze dobrane ubezpieczenie pozwoli zastąpić Twój dochód na wypadek śmierci, poważnej choroby, inwalidztwa lub niezdolności do pracy.

Chcę zapewnić dobry start dzieciom

Jeśli umrzesz nagle, prawdopodobnie Twoje aktualne oszczędności nie pozwolą zapewnić rodzinie wystarczających środków na dalszą egzystencję. Ubezpieczenie na życie zapewni Twoim dzieciom środki na dobrą edukację i zabezpieczenie wszystkich podstawowych potrzeb aż do chwili osiągnięcia przez nie dorosłości, a małżonkowi pozwoli zachować dotychczasowy poziom materialny życia.

Wziąłem kredyt na mieszkanie lub samochód

Problemem finansowym mogą być zwłaszcza zobowiązania kredytowe, zaciągnięte np. na zakup mieszkania, samochodu czy konsumpcję. Środki uzyskane z ubezpieczenia pozwolą spłacić kredyt w razie śmierci kredytobiorcy. W przeciwnym razie obowiązek ten przeszedłby na jego rodzinę.

Chcę być niezależny

W życiu jest wiele sytuacji, w których warto mieć dodatkowe środki pieniężne: ciężkie choroby, hospitalizacja, niezdolność do pracy. Formę finansowego zabezpieczenia często osiągnąć można dzięki umowom dodatkowym w ubezpieczeniach na życie. Warto o tym pomyśleć zwłaszcza w kluczowych momentach życia rodziny lub firmy.

Myślę o emeryturze

Odkładanie dodatkowych pieniędzy to w polskich realiach obowiązek praktycznie każdego człowieka, który ma przychody. Odpowiednio dobrana polisa zapewni Ci zarówno ochronę przed skutkami wypadków, jak i przyzwoitą wysokość emerytury.

* Liczba ofiar śmiertelnych na milion mieszkańców to w Polsce 87, średnia dla UE to 52.

Concordia

Previous Osiem kroków do niższych rachunków za ogrzewanie
Next Czym i czy w ogóle niepokoi się Fed?

Może to Ci się spodoba

Ubezpieczenia 0 Comments

Komu przysługuje ubezpieczenie wypadkowe?

Praca fizyczna wymaga wiele sprawności i odpowiednich kwalifikacji. Aczkolwiek mimo specjalistycznego przygotowania zdarzają się wypadki, które poważnie wpływają na kondycję oraz sytuację zdrowotną. Czy ubezpieczenie wypadkowe jest potrzebne pokrzywdzonemu pracownikowi?

Ubezpieczenia 0 Comments

Na czym polega ubezpieczenie kredytu?

Otrzymując kredyt hipoteczny wchodzimy we współpracę z danym bankiem na długi okres. Coraz więcej osób decydujących się na kredyt chce ubezpieczyć siebie oraz swoich bliskich przed konsekwencjami nieprzewidzianych sytuacji losowych.

Ubezpieczenia 0 Comments

W jakim celu powołano Centralny Rejestr Ubezpieczonych?

Od dawna w Polsce funkcjonuje Centralny Rejestr Ubezpieczonych. Jego fundamentalnym zadaniem jest rejestrowanie wszystkich ubezpieczonych, którzy muszą uiszczać składki ubezpieczeniowe. Jak prosperuje CRU? Jakie dane gromadzi? W Rejestrze znajdują się

Ubezpieczenia 0 Comments

Jak powinny się ubezpieczać biura rachunkowe?

Dowolne biuro rachunkowe, które pragnie oferować swoje usługi, powinno zawrzeć umowę ubezpieczeniową. Będzie ochroną i wsparciem na wypadek szkód i krzywd popełnionych w skutek prowadzonej firmy. Oprócz tego okaże się

Finanse osobiste 0 Comments

Jak wybrać OFE? Poznaj odpowiedzi na 6 najczęstszych pytań

Myślisz o swojej emeryturze? Jeżeli nie chcesz polegać wyłącznie na środkach wypłacanych przez ZUS, warto zainteresować się Otwartymi Funduszami Emerytalnymi (OFE). Przed dokonaniem wyboru zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej

Ubezpieczenia 0 Comments

Klienci BIK zapłacą mniej za ubezpieczenia InterRisk

Terminowa spłata kredytu ma wiele pozytywnych stron. Oprócz zmniejszenia zadłużenia, nierosnących odsetek, buduje się pozytywną historię kredytową. Pozwala ona na szybszei łatwiejsze zaciągnięcie kolejnej pożyczki. Może także przynieść wymierne korzyści

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź