Potencjał inwestycyjny w rolnictwie

Potencjał inwestycyjny w rolnictwie

Rolnictwo to wciąż bardzo dochodowa branża. Jest jednak trudne i wymaga ogromnego poświęcenia. Jak surowce rolne osiągnęły tak wysoką wartość i czy warto się zainteresować tym tematem?

Kryzys światowy w dużym stopniu wpłynął na uprawy najpopularniejszych zbóż i kukurydzy. Mimo tego, że straciły na pewno w przyszłości odzyskają swoją pozycję. Dlatego właśnie w takich momentach załamań warto poszukać niszy, która okaże się bardzo dochodowa.

Branża rolnicza jest na tyle specyficzna, że nie warto sugerować się tendencjami z ubiegłych lat. Każdy sezon jest inny ze względów pogodowych (ewentualnych klęsk żywiołowych, zmian temperatury), także z powodu ataku różnych szkodników. Nie da się dokładnie przewidzieć jak ukształtuje się rynek zbytu. Można jedynie prognozować.

W przypadku Polski większość upraw rolnych trafia na wschód, gdzie warzywa i owoce cieszą się ogromną popularnością i stanowią podstawę diety. Często są wykorzystywane do produkcji bardziej złożonych produktów. Sąsiedzi mogą liczyć na jakość i stosunkowo niską cenę w porównaniu do innych państw.

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Zakup licencji kosztem podatkowym
Next Wyższe dopłaty do pensji niepełnosprawnych

Może to Ci się spodoba

Rynek finansowy 0 Comments

Od maja firmy zyskały dostęp do pierwszych 670 mln zł w ramach Planu Inwestycyjnego dla Europy

Na kilka dni przed obchodzonym 9 maja Dniem Europy uruchomiono w Polsce dostęp do pierwszych tanich pożyczek dla przedsiębiorców na pobudzenie innowacyjnych inwestycji w ramach planu Junckera. Plan ten zakłada, że w całej Unii

Rynek finansowy 0 Comments

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to bezsprzecznie najpopularniejsza forma pożyczki. Szybka, nie wymagająca zabezpieczeń w postaci hipoteki, ma niedługi okres spłaty i nie generuje zbędnych formalności. Jednak wybór tej, z pozoru idealnej, formy

Lokaty 0 Comments

FM Lokata PRO i rachunek oszczędnościowy – nowości w ofercie FM Banku

FM Bank S.A. wzbogaca swoją paletę produktów oszczędnościowych. Oprócz dotychczasowych atrakcyjnych lokat internetowych, klienci banku będą mogli skorzystać z bezpłatnego rachunku oszczędnościowego oraz nowej lokaty terminowej – FM Lokaty PRO.

Rynek finansowy 0 Comments

Fundusze Arka – 15 lat na rynku

W tym roku upływa 15 lat odkąd BZ WBK TFI SA i fundusze Arka pojawiły się na rynku produktów inwestycyjnych. W tym czasie BZ WBK TFI SA stało się jednym

Inwestowanie 0 Comments

Polskie firmy mogą liczyć na wsparcie państwa w ekspansji zagranicznej

Jak podaje Bank Gospodarstwa Krajowego, polskie firmy średnio co roku inwestują za granicą 3,5 mld euro. Jednak tylko 6 proc. inwestycji finansowane jest z lokalnych źródeł, czyli tych pozyskanych w danym kraju.

Rynek finansowy 0 Comments

BGK i EFI utworzyły Polski Fundusz Funduszy Wzrostu

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) I Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) utworzyły fundusz-funduszy w celu wspierania inwestycji kapitałowych w firmy w fazie wzrostu na terenie Polski i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź