Poranny komentarz walutowy – Brak spokoju na rynkach
Na rynkach kolejny dzień niepewności. Po wczorajszym impasie w negocjacjach z Grecją inwestorzy wciąż oczekują konkretnych propozycji i rozwiązań, a optymizmu na pewno nie dodają mieszane informacje o szczycie w Mińsku, co widać poprzez spadkowe otwarcie kontraktów na indeksy europejskich parkietów.
Do najsłabiej notowanych walut dzisiaj należą dzisiaj australijski i nowozelandzki dolar. To z powodu słabych danych z australijskiego rynku pracy, które poznaliśmy dzisiaj w nocy. Zarówno bezrobocie jak i zmiana zatrudnienia wskazywały na dalsze osłabienie krajowego popytu, co będzie skłaniało RBA do kontynuacji obniżki stóp procentowych. Spadający australijski dolar pociągnął za sobą nowozelandzkiego i obecnie te waluty tracą średnio o 0,52%.
Dzisiaj poznamy raport o inflacji Banku Anglii oraz dane o sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Po początku tygodnia, w którym nie mieliśmy wiele ważnych publikacji, te dane mogą przynieść zmienność na parach powiązanych z funtem i dolarem. Ponadto, zmienność może dotknąć także szwedzką koronę ze względu na dzisiejsze posiedzenie Riksbanku o 9:30. Z początkiem sesji europejskiej zyskuje także jen w ramach ogólnego osłabienia dolara na rynku.
Zmienność nie ominęła polskiego złotego. Po wczorajszym umocnieniu, złoty o poranku osłabia się w stosunku do euro i dolara. Grecja odciska wyraźne pięto na walutach regionu CEE. Dzisiaj o 9:00 za euro płacimy 4,207zł, za dolara 3,714zł a za franka niewiele ponad 4zł.
Paweł Ropiak
Dział Analiz XTB
Może to Ci się spodoba
Akcje europejskie – w stronę lepszego jutra
Mimo dalszego wzrostu bezrobocia, będącego oznaką gospodarek w recesji w większości państw strefy euro, od końca maja ubiegłego roku akcje europejskie gwałtownie zyskały na wartości (o około 25%). Prognozy dla
Jen wystrzelił w górę po apokaliptycznej sesji japońskich obligacji rządowych
Oprócz zeszłotygodniowego wielkiego ruchu jena, po posiedzeniu EBC kursy EUR/USD i GBP/USD odnotowały potężne zwroty ku technicznym wzrostom. Jak mamy to rozumieć? Do jena przejdziemy za chwilę, ale tak naprawdę
Węgry – zmian ciąg dalszy, nerwowo na forincie
Po tym, jak w marcu bieżącego roku György Matolcsy, kierujący Narodowym Bankiem Węgier, poinformował o perspektywnie znacznych zmian, inwestorzy zagraniczni obserwują rynek węgierski z jeszcze większą ostrożnością. Po wprowadzenie niskooprocentowanych
Rekordy na Wall Streetnie wystarczą Europie
Indeksy na Starym Kontynencie zaczną sesję od spadku po tym jak wczoraj ocierały się o rekordy hossy. Rynki czekają na wynik posiedzenia ECB i dane o dynamice PKB z USA.
Komentarz surowcowy
W centrum uwagi: • Optymistyczny raport USDA • Korekta wzrostowa na wykresie miedzi W ubiegłym tygodniu na rynkach surowcowych przeważała strona podażowa. W piątek indeks CRB zanotował spadek o 0,62%
Poranny komentarz giełdowy – wyniki nie poprawiły nastrojów na GPW
Na rynkach globalnych nastroje nadal dobre. Kontrakt na S&P500 rośnie czwarty dzień z rzędu. Chiński Hang Seng mocno zwyżkuje po posiedzeniu PBOC. Niemiecki DAX przy szczytach pomimo słabego indeksu ZEW.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!