MasterCard i Citi Handlowy zaproponują płatności mobilne firmom
– Polski oddział MasterCard i Citi Handlowy wprowadzają nową metodę płatności mobilnych, skierowaną do biznesu. Usługa o nazwie MobilePay pozwala na bezgotówkowe rozliczenia pomiędzy kontrahentami przy użyciu karty płatniczej, jednak bez konieczności stosowania terminala. Całą transakcję można bowiem przeprowadzić w momencie dostawy towaru za pomocą każdego rodzaju telefonu komórkowego.
Usługa MobilePay jest skierowana przede wszystkim do firm produkcyjnych i dystrybucyjnych, które dostarczają swoje produkty do wielu punktów handlowych. Płatność mobilna z powodzeniem zastępuje tradycyjne rozwiązania, takie jak płatności odroczone czy gotówkowe. MobilePay ułatwia zarządzanie należnościami – likwiduje konieczność oczekiwania na płatność, co zwiększa płynność finansową firmy i ogranicza ryzyko nieterminowych płatności. Jednocześnie nowa usługa eliminuje konieczność przewożenia i rozliczania dużej ilości gotówki przez dostawców, co zwiększa bezpieczeństwo. Do przeprowadzenia transakcji kartowej w ramach usługi MobilePay potrzebny jest jedynie telefon komórkowy.
Pierwszym krokiem do uruchomienia usługi jest jednorazowa rejestracja kupującego za pośrednictwem strony Internetowej. Po podaniu nazwy firmy, numeru telefonu, z którego będą zatwierdzane płatności oraz danych karty płatniczej do obciążeń, usługa jest gotowa do użycia. W momencie dostawy towaru bądź usługi, sprzedający inicjuje transakcję zwykłym połączeniem telefonicznym, a kupujący, odbierając połączenie, akceptuje kwotę i zatwierdza transakcję kodem CVC/CVV zdefiniowanej wcześniej karty płatniczej. Płatność realizowana jest natychmiast po zatwierdzeniu, a środki pojawiają się na rachunku sprzedawcy w ciągu dwóch dni. MobilePay jest unikalnym rozwiązaniem, umożliwiającym zainicjowanie płatności bezpośrednio u klienta, jak i zdalnie, np. jako finalizacja transakcji telesprzedaży.
– Nowe technologie zaczynają w coraz większym stopniu wkraczać również do bankowości korporacyjnej. Patrząc z perspektywy największego banku należnościowego widzimy duży potencjał na wdrożenie narzędzia, które dzięki wykorzystaniu mobilnych rozwiązań dodatkowo usprawni przepływ płatności. Jego największą zaletą, poza wygodą, jest powszechność, bo mogą z niego korzystać zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i międzynarodowe korporacje – mówi Paweł Pszczółkowski z Departamentu Rozwoju Produktów Zarządzania Środkami Finansowymi w Citi Handlowy.
Co istotne, usługa MobilePay jest dostępna z dowolnego telefonu komórkowego, również starszego typu. Cały proces płatności opiera na połączeniu telefonicznym i nie wymaga połączenia z internetem przez kupującego. System ma charakter całkowicie otwarty. Akceptowane są w nim wszystkie typy kart płatniczych (debetowe, kredytowe, przedpłacone), zarówno z logo MasterCard, jak i innych organizacji. Nie ma również ograniczeń co do wyboru banku – w MobilePay akceptowane są płatności kartami wydanymi przez każdy bank.
– Cieszymy się, że wspólnie z bankiem Citi Handlowy możemy zaoferować tak innowacyjne rozwiązanie płatnicze firmom. Wierzymy, że możliwość poprawy płynności finansowej, ograniczenie ryzyka związanego z obsługą płatności gotówkowych, czy wreszcie zmniejszenie biurokracji związanej z płatnościami z odroczonym terminem, będą dobrymi argumentami przemawiającymi za tym, by polscy przedsiębiorcy docenili MobilePay jako optymalne narzędzie dla ich firm – mówi Tomasz Łuczak, odpowiedzialny w MasterCard za produkty dla firm w regionie CEE.
Partnerami strategicznymi przedsięwzięcia są firmy eCard, odpowiedzialna za rozliczanie transakcji oraz CallPay, zapewniająca infrastrukturę techniczną. Rozwiązanie MobilePay opiera się na technologii MasterPass, globalnej platformy do płatności mobilnych, zbudowanej i rozwijanej przez MasterCard również w Polsce.
– Chcemy być dla klientów korporacyjnych bankiem pierwszego wyboru w zakresie mobilnej obsługi należności. Jesteśmy przekonani, że MobilePay spotka się z dużym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców – dodaje Paweł Pszczółkowski.
Źródło: Citi Handlowy
Może to Ci się spodoba
Poprawia się sytuacja w segmencie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw
Po pogorszeniu nastrojów w sektorze MŚP w I kwartale roku teraz widać ich znaczącą poprawę – wynika z Barometru EFL. Bardziej optymistyczne są prognozy dotyczące sprzedaży produktów i usług. Statystyki GUS pokazują też, że
Meritum Bank Mobilny z logowaniem przy pomocy odcisku palca w technologii Touch ID
Meritum Bank jako pierwszy bank w Polsce i jako jeden z pierwszych w Europie daje możliwość logowania się do aplikacji mobilnej z wykorzystaniem biometrii, a dokładnie odcisku palca. Logowanie za
Raiffeisen przyspieszy debiut na GPW?
Raiffeisen Bank Polska być może przyspieszy termin planowanego debiutu na warszawskiej GPW na rok 2015. Ofertą miałoby zostać objęte ponad 25% akcji banku – donosi Bloomberg cytując CFO austriackiego Raiffeisen
Private Bank – nowoczesna bankowość klasy premium
Od chwili, gdy banki prywatne otworzyły dla klientów swe podwoje przed ponad trzystu laty, uważane są za instytucje finansowe oferujące najbardziej kompleksowy zakres usług, których realizacja zawsze stoi na najwyższym
3,7 proc. na Lokacie Extra pod choinkę od Meritum Banku
Czteromiesięczna Lokata Extra, która zapewnia zysk na poziomie 3,7 proc. w skali roku to prezent pod choinkę od Meritum Banku dla osób, które zdecydują się ulokować nowe środki lub oszczędności
Premia dla Juniora w ING Banku Śląskim
ING Bank Śląski przygotował dla osób małoletnich specjalną ofertę oszczędnościową Premia dla Juniora. Za systematyczne oszczędzanie na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (OKO) w PLN, Bank oferuje premię w wysokości 50 zł.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!