Kto może założyć spółkę europejską?

Kto może założyć spółkę europejską?

Każdy właściciel, który planuje rozwój swojej działalności i przerzucenie usług również poza Polskę, powinien brać pod uwagę otwarcie spółki europejskiej. Z pewnością, żeby to nastąpiło trzeba spełnić kilka istotnych warunków. Jak uruchomić własną spółkę europejską? Czy to się opłaca?

Zgodnie z ustaleniami Unii Europejskiej jest kilka skutecznych sposobów powoływania spółki europejskiej. Najłatwiejsze będzie przekształcenie prosperujące w kraju spółki lub złączenie dwóch samodzielnych. Oprócz tego nową spółkę europejską może założyć już istniejąca.

Aby czynności przeprowadzone zostały wedle przepisów siedziba spółki musi być zlokalizowana na terenie UE. Dodatkowo właściciel ustala zasady przyjmowania pracowników oraz plan kreowania nowego biznesu. Ilość formalności zależy przede wszystkim od sposobu zakładania spółki.

Należy wiedzieć, że kapitał początkowy musi wynosić co najmniej 120 tys. euro. Natomiast samo zarejestrowanie powinno nastąpić w okresie 6 miesięcy od ustanowienia statusu.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous EUR/USD: sytuacja techniczna
Next Komu przysługuje urlop okolicznościowy?

Może to Ci się spodoba

Spółki 0 Comments

Jak funkcjonuje spółka komandytowa?

Wśród spółek osobowych dużym zainteresowaniem wykazują się spółki komandytowe, które zakłada się w ramach jednego przedsiębiorstwa, posiadają kilku wspólników, aczkolwiek nie wykazują osobowości prawnej. Co jeszcze trzeba wiedzieć o spółkach

Spółki 0 Comments

Dlaczego spółki z o. o. są tak popularne?

W zgodzie z przepisami celem spółki jest prowadzenie działalności gospodarczej o określonym charakterze. Zazwyczaj funkcjonuje w ramach umowy pomiędzy członkami lub ustanowionego wstępnie statutu. To przedsiębiorcy decydują o zasadach zarządzania

Spółki 0 Comments

Kto ma prawo poręczać spółce?

Według wprowadzonych kilka lat temu przepisów poręczenie zadłużonej spółki bezpłatnie stanowi przychód dla działalności jako takiej. Innymi słowy konieczne będzie odprowadzenie podatku dochodowego od osób prawnych. Jak wyglądają szczegóły poręczania?

Spółki 0 Comments

Czy magazynowanie dokumentów działalności jest odpłatne?

Likwidacja spółki z o.o. jest równoważna ze wstrzymaniem działalności gospodarczej i wypisaniem podmiotu z zestawienia krajowych firm. Ponadto już po realnym upadku należy magazynować księgi i dowody z prowadzonej aktywności.

Spółki 0 Comments

Co wyróżnia spółkę komandytowo-akcyjną?

W układzie spółki komandytowo-akcyjnej połączone są cechy zarówno spółki osobowej, jak i kapitałowej. Stworzenie takiej spółki jest korzystne z punktu widzenia prawa podatkowego. Ten rodzaj spółki należy do osobowych, w

Spółki 0 Comments

Ograniczenie wspólnikowi dostępu do niektórych danych

Wydawać by się mogło, że wspólnicy prowadzący spółkę handlową mają do niej takie same prawa. Okazuje się, że tak do końca nie jest. Dlaczego? Według procedur podstawowym założeniem podczas otwierania

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź