Kto może skorzystać z ulgi inwestycyjnej?
Siedem lat temu zreformowano ustawę i od tamtej pory funkcjonuje w kraju zmieniona ulga inwestycyjna. Przeznaczona jest do osób, które zainwestowały w ciekawe rozwiązania technologiczne, montowały udogodnienia techniczne i innowacyjne opcje. Kto może ubiegać się o ulgę inwestycyjną? Na jakich warunkach jest wypłacana?
Wśród wielu ulg podatkowych naprawdę ciekawa jest ulga inwestycyjna. Skorzystać mogą z niej osoby, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą i wcielają tzw. nowe technologie. Chodzi przede wszystkim o pozyskiwanie praw do wiedzy technologicznej, udostępnianie lub przenoszenie.
Ulga inwestycyjna powinna zostać zaznaczona w rocznym zeznaniu podatkowym. Należy jednak wiedzieć, że taka decyzja może skończyć się z różnymi kontrolami skarbowymi oraz nieplanowanymi wizytami urzędników państwowych.
Oczywiście fakt zorganizowania remontów i wyboru udogodnień powinien zostać odpowiednio udokumentowany. Chodzi głównie o posiadanie dokumentacji, faktur, kosztorysów i wszelkich pism przez okres pięciu lat.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Potencjał inwestycyjny w rolnictwie
Rolnictwo to wciąż bardzo dochodowa branża. Jest jednak trudne i wymaga ogromnego poświęcenia. Jak surowce rolne osiągnęły tak wysoką wartość i czy warto się zainteresować tym tematem? Kryzys światowy w
BGK i EFI utworzyły Polski Fundusz Funduszy Wzrostu
Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) I Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) utworzyły fundusz-funduszy w celu wspierania inwestycji kapitałowych w firmy w fazie wzrostu na terenie Polski i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W
Polskie firmy mogą liczyć na wsparcie państwa w ekspansji zagranicznej
Jak podaje Bank Gospodarstwa Krajowego, polskie firmy średnio co roku inwestują za granicą 3,5 mld euro. Jednak tylko 6 proc. inwestycji finansowane jest z lokalnych źródeł, czyli tych pozyskanych w danym kraju.
Lokaty: nawet 4 proc. realnego zysku
Dwunastomiesięczne depozyty bankowe zakładane w marcu ubiegłego roku przyniosły średnio 2,89 proc. realnego zysku. Aktualnie dostępne lokaty, mimo prognoz utrzymania inflacji na relatywnie niskim poziomie, nie mają szans powtórzyć tego
W Polsce prowadzi działalność 8,8 tys. doradców podatkowych
Przeszło 8,8 tys. osób wykonuje obecnie zawód doradcy podatkowego. Zapotrzebowanie na ich usługi dynamicznie rośnie, więc i zainteresowanie karierą w tej branży jest coraz większe. Problem w tym, że po deregulacji przeprowadzonej w 2014
FM Lokata PRO i rachunek oszczędnościowy – nowości w ofercie FM Banku
FM Bank S.A. wzbogaca swoją paletę produktów oszczędnościowych. Oprócz dotychczasowych atrakcyjnych lokat internetowych, klienci banku będą mogli skorzystać z bezpłatnego rachunku oszczędnościowego oraz nowej lokaty terminowej – FM Lokaty PRO.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!