Kto może odebrać naszą wypłatę?

Kto może odebrać naszą wypłatę?

Pracodawcy są zobowiązani przekazać na rzecz pracobiorcy wynagrodzenie za wykonaną przez niego pracę w ramach ubiegłego miesiąca. Forma samej transakcji wypłaty zależy od ustaleń zainteresowanych.

Biznesmen może przelać środki z tytułu wynagrodzenia wybierając jedną z poniższym metod, a mianowicie:

– personalnie, przy pośrednictwie gotówki do rąk pracobiorcy,

– przelewem na konto bankowe, w tej sytuacji w treści umowy widnieje numer konta, na które pieniądze powinny wpływać w określonym czasie,

– przekazanie pieniędzy osobie upoważnionej przez rzeczywistego odbiorcę, dotyczy to szczególnie odbioru gotówki przez małżonków i członków rodziny w sytuacji, gdy sam pracobiorca nie jest w stanie tego zrobić.

W kwestii powierzenia środków pieniężnych partnerowi może mieć zastosowanie nakaz sądu. Charakteryzuje on moment, gdzie pracownik nie chce sponsorować rodziny dobrowolnie, a gotówkę przeznacza na swoje przyjemności.

Bez względu na typ transakcji, zapłata powinna znaleźć się w posiadaniu podwładnego najpóźniej w dniu scharakteryzowanym w umowie o pracę. Zawsze istnieje możliwość zmiany sposobu przekazu na wniosek pracodawcy bądź pracownika, jednakże obie strony muszą wyrazić zgodę.

Warto zwrócić uwagę, że dziś największą popularnością w tej dziedzinie cieszą się przelewy gotówkowe. W poprzednich okresach były to banknoty.

Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net

Previous Jak określa się niezdolność do pracy?
Next Komentarz do rynku złotego

Może to Ci się spodoba

Prawo pracy 0 Comments

Co jest naruszeniem zasad dobrego traktowania przy zatrudnieniu?

Kilka lat temu w nowelizacji Kodeksu pracy ustawodawca poszerzył regulacje dotyczące dyskryminacji oraz wprowadził regulacje, które przewidują grzywny za ich naruszenie. Zachowania pracodawcy, które kwalifikują się, jako naruszenie równego traktowania

Prawo pracy 0 Comments

Co napisać w świadectwie pracy?

Świadectwo pracy jest niczym innym jak potwierdzeniem, że podwładny zajmował wskazane stanowisko oraz spełniał powierzone zadania. Poza tym może zawierać informację o przebytych szkoleniach oraz szczeblach kariery w firmie. Czy

Prawo pracy 0 Comments

Jak wygląda umowa o dzieło?

Obecnie w kraju istnieje przynajmniej kilka metod zawierania współpracy. Wśród wielu dostępnych dużym zainteresowaniem cieszy się umowa o dzieło, która dość często wygrywa z etatem na podstawie umowy o pracę.

Prawo pracy 0 Comments

Jakie obowiązki ma Społeczna Inspekcja Pracy?

Do analizy przestrzegania Kodeksu Pracy, oprócz częstych delegacji państwowych, są upoważnione Społeczne Inspekcje Pracy. W skład takiego zgrupowania wchodzą sami pracownicy, którzy mają obowiązek dopilnować ładu społecznego w zakładzie pracy.

Prawo pracy 0 Comments

Polska deleguje do pracy za granicą najwięcej pracowników w UE

Trwają prace nad ustawą o delegowaniu pracowników. Z założenia nowe prawo ma lepiej chronić pracowników delegowanych do pracy za granicą, ale zarówno dyrektywa, jak i przedstawiony przez resort pracy projekt budzą wątpliwości pracodawców.

Prawo pracy 0 Comments

Jakie działania podjąć podczas wypadku w miejscu pracy?

W każdym zakładzie pracy zdarzają się wypadki. Czasem zawini człowiek, czasem maszyna. Kodeks Pracy jasno określa obowiązki wszystkich zaangażowanych w przypadku wystąpienia takiego incydentu. Za wypadek w pracy uznaje się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź