Kiedy pracodawca wyśle pracownika na szkolenie?

Kiedy pracodawca wyśle pracownika na szkolenie?

Właściciele firm chętnie wysyłają pracowników na szkolenia w celu zwiększenia ich kwalifikacji zawodowych. Pracobiorca obiecuje pozostawać w dyspozycji przez dany okres określony w umowie o pracę. Co jeśli pracobiorca nie dotrzyma warunków i odejdzie do firmy rywalizującej z obecnym pracodawcą?

Środki ponoszone na wykształcenie pracownika mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów. Stąd to powiązanie z podatkiem CIT., Gdy zwrot sumy wydanej na scharakteryzowany cel był za wysoki, należy zrobić korekty i zwrócić sumę niezgodności.

W momencie anulowania porozumienia na prośbę pracownika to on ponosi koszty swojego kształcenia. Jeśli uzna je za zawyżone może złożyć wniosek do sądu. Przy pozytywnym rozpatrzeniu procesu pracodawca musi rozpisać korektę zeznań i respektować zwrot różnicy dla byłego pracownika.

Najczęściej wszelkie regulacje dotyczące zerwania współpracy przez pracownika są scharakteryzowane w umowie dotyczącej podwyższania jego kwalifikacji. Pracodawcy asekurują się w ten sposób przed utratą wykwalifikowanego pracownika na rzecz konkurencji.

Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net

Previous Banki pomogą zaplanować domowe wydatki
Next Jaką kwotę darowizn można odliczyć w zeznaniu PIT?

Może to Ci się spodoba

Prawo podatkowe 0 Comments

Jakie świadczenia pracownicze są zwolnione od podatku?

Firmowy Fundusz Świadczeń Socjalnych to pewnego typu budżet w oparciu o który są finansowane wycieczki i czas wolny pracobiorców. Czy wydatki wynikłe z tytułu zapewnienia komfortowego wypoczynku podwładnym są opodatkowane?

Prawo podatkowe 0 Comments

Jak wygląda amortyzowanie jachtu?

Wynajęcie, a przede wszystkim zakup jachtu, wiąże się z dużymi kosztami, które są osiągalne dla małej grupy osób. W związku z tym dla średniej klasy społeczeństwa powstała opcja amortyzowania. Czy

Prawo podatkowe 0 Comments

Co zmieniło się w metodzie kasowej?

Na początku poprzedniego roku wprowadzono poważne zmiany w metodzie kasowej. Przede wszystkim zlikwidowano okres trzech miesięcy, po upływie których przedsiębiorca był zmuszony uregulować podatek VAT mimo, że kontrahent nie dostarczył

Prawo podatkowe 0 Comments

Od stycznia nowe zasady kontroli podatkowej w małych i średnich firmach

Od nowego roku już nie tylko największe firmy, lecz także małe i średnie będą miały obowiązek przekazywania w formie elektronicznej informacji o prowadzonej ewidencji VAT poprzez Jednolity Plik Kontrolny (JPK). Będzie to dotyczyło ok.

Prawo podatkowe 0 Comments

Co to jest przywrócenie terminu?

Fiskus lub inne instytucje podatkowe określają niejednokrotnie terminy końcowe, które są efektem wprowadzonej ustawy. Przesuwają się w zależności od miesiąca lub osobistej sytuacji podatnika. Daty wskazane są, aby narzucić podatnikom

Prawo podatkowe 0 Comments

Kto może uzyskać ulgę prorodzinną?

Składając razem zeznanie podatkowe małżonkowie mogą uzyskać ulgę na wspólne dzieci oraz na, których rodzicem jest jedno z małżonków. Ulga prorodzinna należy do największych odliczeń w rocznych zeznaniach podatkowych, ponieważ:

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź