Jakie kwoty przysługują w ramach pomocy ochrony praw autorskich?
Na okres 2007-2013 Krajowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości dysponuje ponad 7 miliardami euro na rzecz ochrony majątku intelektualnego polskich jednostek gospodarczych. Jak można otrzymać owe dotacje?
Po pierwsze każda gospodarcza jednostka powinna złożyć stosowny formularz. Dodatkowo działać na obszarze kraju i posiadać autorski patent, który może być ujęty regułami autorskimi na całym świecie. Cel kierowania pomocy jest bezsporny: asekuracja innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą naszemu państwu na prężny rozwój i efektywność w porównaniu z odrębnymi rynkami gospodarczymi europy.
Znaczną kwestią jest, iż ulgę otrzymają mikro, średnie i małe firmy oraz podmioty prawne mające miejsce zamieszkania na terytorium Polski. Wartość dodatku może znaleźć się w limitach od 2 do 400 tysięcy złotych. To naprawdę spory zastrzyk środków dla opisanych organizacji oraz stawka gwarantująca znaczny poziom bezpieczeństwa wynalazków.
Owe środki mogą zostać wykorzystane na cel pokrycia kosztów administracyjnych związanych z oryginalnym dobrem bądź kupna urządzeń do badań oraz wykonania analizy eksperckiej z zakresu wartości majątku.
Asekuracja praw autorskich w obecnych czasach jest bardzo ważna. Przedsiębiorstwa osiągające sukces posiadają takie metody działania, które odróżniają ich od innych i gwarantują znaczne zainteresowanie na oferowane produkty. Z tego powodu konieczna jest ochrona.
Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Sądy będą wykreślać firmy z KRS
Do końca czerwca przedsiębiorcy mają czas na to, by dopełnić wszelkich zaległych obowiązków rejestracyjnych w Krajowym Rejestrze Sądowym. Według Bisnode Polska – wywiadowni gospodarczej w chwili obecnej w Krajowym Rejestrze
Bezpieczeństwo marketingowe małych przedsiębiorców
Przestępstwa promocyjne to dla właścicieli, szczególnie tych małych działalności gospodarczych, duży dylemat. Dlatego też Komisja Europejska aranżuje odpowiednie kroki w celu zlikwidowania tego typu zagrożeń. Priorytetowym celem wprowadzanych zmian ma
Wszystko na ostatnią chwilę?
Powszechnie znane wśród Polaków jest powiedzenie : „Co masz zrobić dziś, zrób jutro”. W większości sytuacji wynika to z przekonania, iż lepiej przemyśleć konflikt ściśle, zanim zacznie się działać. Czy
Czy zdolność procesowa jest potrzebna?
W zgodzie z funkcjonującymi przepisami każda osoba prawna lub fizyczna, która planuje wszcząć postępowanie powinna posiadać zdolność procesową. Jest ona niezbędna do uruchomienia działań sądowych i uczestniczenia w postępowaniach o
Wszystko o umowie agencyjnej
Wedle Kodeksu cywilnego dowolna umowa agencyjna zakłada istnienie agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do zrealizowania. Inaczej mówiąc ustanawia reguły pośredniczenia w transakcjach usługowych. Z jakiego powodu podpisuje się umowę
Sprytne zagrania handlowe
Zagrania i sztuczki handlowe są często stosowane, w szczególności aby zwiększyć efektywność sprzedaży lub pomnożyć zyski. Są to zachowania niezgodne z zasadami fair play. Jak ustrzec się przed nieuczciwymi metodami?
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!