Jakich zmian potrzebuje prawo konsumenckie?
Nie od dziś wiadomo, że w wielu punktach handlowych prawa konsumentów są nieustannie łamane. Sprzedawcy wprowadzają w błąd, podają wewnętrzne regulaminy, nie respektują odgórnych ustaleń europejskich. Jakie zmiany nastąpią jeszcze w tym roku?
Wzrost popularności internetu spowodował, że większość osób szuka interesujących i atrakcyjnych ofert w sieci. Zamawiają przedmioty, które widzieli jedynie na zdjęciach, dlatego często okazują się nietrafione. W związku z tym wydłużono termin zwrotu niechcianego produktu z dziesięciu do czternastu dni.
Oprócz tego zadaniem każdego sprzedawcy będzie przygotowanie dokładnego i rzetelnego opisu dla proponowanego asortymentu. Musi zawierać szczegółowe informacje, ewentualną specyfikację oraz prawdziwe i dobre jakościowo zdjęcia. Zmniejszy to powtarzające się spory i sprzedaż kiepskich produktów.
Powodem zmian są nieustanne skargi przysyłane z całej Europy, w których klienci wyrażają swoje niezadowolenie z przeprowadzonych transakcji, chcą zmiany prawa i wdrożenia restrykcyjnych kar dla oszustów.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Jakie prawa powinien znać klient?
Klient musi być na bieżąco we wszystkich przepisach oraz znać sztandarowe prawa konsumenta. W dużej mierze dlatego, że mnóstwo korporacji i sprzedawców żeruje niewiedzy i naiwności kupujących. Które ustawy są
Ponad 30 tys. odbiorców zmieniło sprzedawcę gazu
W latach 2011–2015 sprzedawcę gazu zmieniło 30 749 odbiorców. Tylko w ubiegłym roku odnotowano ok. 23 tys. takich migracji. To oznacza, że liberalizacja rynku postępuje, a wraz z nią pojawiają się bardziej
W jaki sposób zrywa się umowy telefoniczne?
Ostatnio telemarketing stał się bardzo popularny. Wiele przedsiębiorstw stara się wychodzić z inicjatywą i dzwoni do konsumentów. Najczęściej w celach informacyjnych, innym razem ze względów handlowych. W drugim przypadku wielokrotnie
Na czym polega sprzedaż konsumencka?
Z chwilą wejścia Rzeczpospolitej do UE zdecydowanie zmienił się stosunek wielkich koncernów do konsumentów. Uzyskali wiele przywilejów, które dotychczas były jedynie w sferze planów. Jak obecnie odbywa się sprzedaż konsumencka?
Czy anulowanie polecenia zapłaty jest zasadne?
Polecenie zapłaty jest jedną z ofert proponowanych przez instytucje bankowe w ramach posiadania konta własnego lub firmowego. Wiąże się z automatycznym obciążeniem konta w chwili uzyskania rachunku (lub faktury) od
Dlaczego prawo konsumenckie powinno zostać zmienione?
Od dawna wiadomo, że w kilkuset sklepach prawa klientów są notorycznie nadwyrężane. Sprzedawcy oszukują, przedstawiają wewnętrzne przepisy, nie respektują odgórnych ustaleń europejskich. Jakie zmiany zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku?
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!