Jaka jest różnica między wodą źródlaną a mineralną? Wszystko, co powinieneś wiedzieć
Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i ogólnego funkcjonowania. Wiadomo o tym od wielu lat. Ale czy każdy rodzaj wody dostarcza odpowiednią ilość minerałów i innych składników, które wspomagają funkcjonowanie naszego organizmu? Jakie są najlepsze sposoby na skuteczne nawodnienie?
Woda mineralna a woda źródlana – podstawowe różnice
Aby odpowiedzieć na pytanie „Która woda jest najlepsza dla mojego organizmu?”, warto poznać fakty dotyczące każdego źródła wody. Choć jest to kwestia subiektywna, warto zapoznać się z poniższymi informacjami. Jednym z najważniejszych podziałów jest ilość składników mineralnych. Może ona wynosić powyżej 500 mg/l w wodach mineralnych i do 500 mg/l, jeśli mowa o wodach źródlanych. W obu przypadkach wykorzystuje się wodę, która wydobywana jest ze źródeł podziemnych i nie wymaga dodatkowego uzdatniania. Innym popularnym podziałem jest smak wody i jej twardość. Wody mineralne są bardziej smakowite niż wody źródlane, które mają łagodniejszy smak.
Jakie są najważniejsze fakty na temat wód mineralnych?
Przede wszystkim jest to rodzaj wody, który jest niezwykle bogaty w minerały. Wymogiem jest, aby woda była sklasyfikowana jako woda mineralna. Oznacza to, że musi ona zawierać co najmniej 500 mg/l składników mineralnych. Dlatego powszechne jest sztuczne podwyższanie ich poziomu. Woda ta pozyskiwana jest zazwyczaj ze źródeł bogatych w pierwiastki i substancje, które mają pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.
- żelazo,
- wapń,
- Cynk
- Magnez
Woda mineralna jest odpowiednia dla osób aktywnych fizycznie, cierpiących na osteoporozę, mieszkających w ciepłym klimacie, mających problemy żołądkowe lub problemy z układem trawiennym, a także dla kobiet w ciąży, u których występuje duże zapotrzebowanie na minerały.
W zależności od potrzeb można wybrać wodę mineralną bogatszą lub mniej bogatą w określone składniki. Ważne jest, aby dobrać odpowiednią ilość każdego składnika.
Przeczytaj również: Plastik w wodzie pitnej? Jest na to sposób: Dystrybutor bezbutlowy – dlaczego warto?
Jakie są podstawy naturalnej wody źródlanej?
Woda źródlana pozyskiwana jest ze źródeł wody, które są naturalnie krystalicznie czyste, zlokalizowane w płytkich warstwach podziemnych. Charakteryzują się średnim lub niskim poziomem zawartości substancji mineralnych, których maksymalna wartość wynosi 500 mg/l. O składzie chemicznym wody źródlanej decydują warunki geologiczne. Wody źródlane są bogate w:
- sól
- Siarczany
- chlorki,
- wodorowęglany wapnia,
- wodorowęglany magnezu.
Woda źródlana przeznaczona jest dla dzieci i niemowląt (zalecana jest woda o niskiej zawartości siarczanów lub sodu), osób starszych, prowadzących siedzący tryb życia, osób z nadciśnieniem, chorobami nerek i serca.
Woda źródlana jest bezpieczna do picia, w przeciwieństwie do wody mineralnej. Woda źródlana ze względu na swój delikatny smak i uniwersalny skład świetnie nadaje się do parzenia herbaty, kawy, a nawet gotowania posiłków.
Woda mineralna czy źródlana? Która woda jest najlepsza do picia?
Obie są zdrowe i mają pozytywny wpływ na organizm. Trudno jest wybrać odpowiednią dla nas wodę. Istnieje możliwość określenia rodzajów i ilości składników mineralnych w wodzie. Dane te mogą nam pomóc w wyborze wody, która najlepiej zaspokoi nasze potrzeby. Choć woda nie powinna być szkodliwa, należy pamiętać, że zbyt duża ilość minerałów może zaszkodzić naszemu organizmowi. Odwrotnie niż było to zamierzone.
Może to Ci się spodoba
Dynamiczny rozwój regionalnych lotnisk. Przybywa pasażerów, ale potrzeba wielomilionowych inwestycji
Regionalne lotniska obsługują dwie trzecie rynku przewozów lotniczych. Z roku na rok przybywa im pasażerów. Większa przepustowość i utrzymanie konkurencyjności wymagają jednak wielomilionowych inwestycji w infrastrukturę, bezpieczeństwo i usługi towarzyszące. Do 2020 roku
Polacy zmieniają pracę dla pieniędzy
Aż 53% Polaków myśli o zmianie pracy z powodu zbyt niskiego poziomu swojego wynagrodzenia. Co trzeci pracownik zamierza szukać nowego pracodawcy, bo obecny nie daje mu możliwości samorealizacji, a 22%
Krakowski Obszar Funkcjonalny Metropolii Krakowskiej – rozwój zrównoważony terytorialnie
Celem Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego jest umożliwienie zrównoważonego wzrostu nie tylko nowym inwestorom, ale również istniejącym już podmiotom gospodarczym poprzez uwolnienie potencjału inwestycyjnego w regionie. Działania w tym zakresie umożliwiają rozwój
Fundusze ETF – czym różnią się od zwykłych funduszy?
Fundusze ETF są bardzo wdzięcznym narzędziem inwestycyjnym dla mniejszych inwestorów, także początkujących, którzy chcą ograniczyć koszty i zwiększyć swoje szanse na pomnażanie zysków. Oczywiście, żeby było to możliwe, potrzebują niezbędnego
Prywatni przewoźnicy chcą usprawnić komunikację miejską
Pełna liberalizacja rynku przewozów komunikacji miejskiej będzie z korzyścią zarówno dla miast, jak i dla pasażerów – przekonuje prezes Grupy Mobilis, obsługującej m.in. część przewozów w Warszawie. Prywatni operatorzy mogą odciążyć spółki komunalne, przejmując
KRUK nabywa kolejny portfel wierzytelności hipotecznych
Grupa KRUK wygrała przetarg na zakup portfela wierzytelności hipotecznych wraz z zabezpieczeniami od BZWBK S.A. o łącznej wartości nominalnej około 443 mln zł. Jest to już druga, tak istotna w
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!