Jaka jest minimalna płaca w Islandii?
Imigracja zarobkowa staje się coraz bardziej popularna i tak naprawdę dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Bezrobotni Polacy wybierają kraje zachodniej Europy (np. Niemcy, Holandia), które umożliwią im podreperowanie sytuacji finansowej w szybkim tempie. Mniej atrakcyjna wydaje się być Islandia, gdyż znajduje się daleko i nie daje gwarancji zatrudnienia. Jak jest naprawdę? Czy warto tam pojechać?
Wbrew pozorom tamtejszy rynek pracy oferuje wiele stanowisk o ciekawym profilu i naprawdę zróżnicowanym wynagrodzeniu. Dużo zależy od branży i posiadanych umiejętności. Chodzi przede wszystkim o język i cechy oraz kwalifikacje poszukiwane w konkretnych przedsiębiorstwach.
Ogromnym plusem wydaje się fakt, że podwładni zatrudniani są prawie zawsze w ramach umowy o pracę oraz otaczani całościowym pakietem świadczeń socjalnych. Dodatkowo wynagrodzenie omawiane jest z każdym kandydatem oddzielnie. Oznacza to, że można negocjować stawki i metodę wypłaty pieniędzy. Same pensje przydzielane są nawet cztery razy w miesiącu.
W zgodzie z przepisami w Islandii minimalne wynagrodzenie wynosi około 1200 euro. Zatem pracownik zatrudniony na cały etat nie może otrzymywać niższej płacy, ponieważ jest to wbrew ustawom.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców i zachęty dla naukowców
Dzięki przyjętej przez rząd małej ustawie o innowacyjności ma przyspieszyć współpraca między uczelniami a przedsiębiorcami. Firmy będą mogły liczyć na ulgi podatkowe, a uczelnie – na dodatkowe środki i ułatwienia w prowadzeniu innowacyjnej działalności.
Robotyzacja napędza powstawanie nowych miejsc pracy w nowoczesnych branżach
Automatyzacja i rozwój technologiczny przekładają się na transformację rynku pracy i spadek zatrudnienia w branżach takich jak produkcja czy rolnictwo. Z drugiej strony wpływają na dynamiczny rozwój sektora IT, kreują popyt na nowe
Jak założyć organizację pozarządową?
O organizacji pozarządowej trzeba mówić w stosunku do jednostek, które działają z osobistej inicjatywy, ale planują wspierać publiczne interesy. Celem nie jest otrzymywanie przychodów, ale pomoc w wąskiej dziedzinie życia.
Zakończyła się kolejna runda negocjacji ws. porozumienia o wolnym handlu między UE a USA
Umowa Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji może być szansą dla Polski poprzez napływ wzmożonych inwestycji lub otwarcie wielkiego, amerykańskiego rynku dla polskich firm, które udowodniły, że skutecznie walczą o rynki eksportowe. Należy jednak
Wszystko o zmianach czekających NBP
Od jakiegoś czasu trwają narady związane z modernizacją ustaw dotyczących funkcjonowania NBP. Wpływają pozytywnie na stan instytucji i dawać pożądane rezultaty. Co zmieni się po wdrożeniu uchwały? Po pierwsze należy
Plusy i minusy pracy dorywczej
Dość często osoba, która zaczyna swoją drogę zawodową szuka stabilnego i pewnego zatrudnienia oraz satysfakcjonujących pieniędzy. Bywa jednak, że nie każdy podwładny myśli o długotrwałej umowie i długotrwałej współpracy. Większość}
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!