Jak uzyskać prokurę?
Prezesi i właściciele firm to osoby zabiegane, które nie mają zbyt wiele wolnych chwil, aby stawiać się w urzędach oraz sądach. W związku z tym powstała prokura, szczególny typ pełnomocnictwa, który usprawnia działanie dużych korporacji. Jak uzyskać prokurę? Kto może się o nią ubiegać i na jakich zasadach ją uzyska?
Na wstępie należy powiedzieć, że prokura to typ pełnomocnictwa, które stosuje przedsiębiorca, aby osoba trzecia broniła jego interesy. Warto jednak pamiętać, że firma powinna widnieć w rejestrze przedsiębiorców.
Prokura realizowana jest na podstawie przepisów zgromadzonych w Kodeksie cywilnym. Na jego podstawie można wywnioskować, że jest zasadna w czasie spotkań w sądzie oraz gdzie indziej, jeśli tematem jest odpowiednie funkcjonowanie interesu.
Oprócz tego prokurent (czyli osoba, która uzyskała prokurę) powinien być osobą fizyczną oraz mieć wszystkie prawa. Niestety zdolności pełnomocnika są skończone, gdyż nie może wykonać wszystkich czynności za właściciela, na przykład, gdy chodzi o sprzedaż przedsiębiorstwa czy zaciągnięcie pożyczki.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Co składa się na wynagrodzenie pracownicze?
Każdy pracownik przyjęty w ramach umowy musi dostawać wynagrodzenie. Powinno odpowiadać wykonywanym obowiązkom oraz liczbie przepracowanych godzin. Czy są dodatkowe wskazania, które decydują o wysokości pensji dla zatrudnionego? Przede wszystkim
Na co narzekają podatnicy w Urzędach Skarbowych?
Zgodnie z badaniami Polska jest określana za kraj nie przyjazny prowadzeniu działalności gospodarczej. Wiąże się to z ciągłymi kontrolami, niejasnymi przepisami oraz brakiem zrozumienia w prawie dla biznesmenów. Najwięcej uwag
Wszystko o urlopie proporcjonalnym
Zgodnie z obowiązującym prawem urlop proporcjonalny należy się zatrudnionym, którzy nie wypełniali powierzonych obowiązków w jednym miejscu pracy przez 12 miesięcy. W takiej sytuacji na innych zasadach ustanawia się przysługującą
Na jakich zasadach przyznaje się urlop szkoleniowy?
Duża część firm chce przyjmować ambitnych i wykształconych pracowników. Głównie dlatego, że zdobyli podstawowe umiejętności oraz pragną się dalej kształcić. Mają prawo uczestniczyć w kursach, które poszerzają kwalifikacje i kreują
Szukasz pomysłu na własny biznes? Rozważ franczyzę
Samodzielność w życiu zawodowym jest jedną z najbardziej pożądanych cech we współczesnym biznesie. Pozwala nie tylko zbudować karierę w korporacji, ale także odnaleźć się na zawiłym często rynku działalności gospodarczej.
Czy ciężarna pracownica ma jakieś przywileje?
Wedle funkcjonujących przepisów nie istnieją ograniczenia zawodowe dla pań w ciąży. Oczywiście obowiązki muszą zostać dobrane do możliwości fizycznych oraz zaleceń lekarza. Czy ciężarna pracownica może oczekiwać na dodatkowe przywileje?
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!