Jak powinna zostać przeprowadzona eksmisja?

Zgodnie z prawem eksmisja przeprowadzana jest w najtrudniejszych przypadkach. Zazwyczaj wcześniej wysyła się upomnienia lub ponaglenia. Jeśli nie dają rezultatów spółdzielnia lub właściciel mieszkania muszą poczynić ostateczne działania. Czemu dochodzi do eksmisji? Jak musi zostać przeprowadzona?

W Polsce najczęstszym powodem eksmisji jest pokaźne obciążenie mieszkania. Innymi słowy lokatorzy nie regulowali czynszu oraz pozostałych rachunków. Równie często procedurę eksmisyjną stosuje się wobec osób, które nie mają praw lokatorskich lub je utraciły.

Cały proces eksmisji zaczyna się od pisemnego powiadomienia i zalecenia pozostawienia lokalu. Później sprawa trafia do sądu, gdzie decyduje się o zasadności wysiedlenia. Na koniec dochodzi do przymusowego eksmitowania mieszkańców.

Jeśli eksmitowane są kobiety w ciąży, dzieci, osoby niepełnosprawne, chore, bezrobotne, emeryci lub renciści, wtedy powinni uzyskać lokal zastępczy.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous GBP/USD: odbicie zatrzymane
Next W jakim celu stosuje się czytniki RCP?

Może to Ci się spodoba

Nieruchomości 0 Comments

Drgania warszawskich cen

Na warszawskim rynku ceny nowych mieszkań na ogół korygowane są w górę. W mieszkaniówce mamy przyspieszenie. Rośnie liczba rozpoczynanych budów i wydawanych pozwoleń. Warszawa to największy plac budowy w Polsce.

Nieruchomości 0 Comments

Jaki udział w ofercie deweloperów stanowią mieszkania gotowe?

Czy kupujący nowe mieszkania mają do dyspozycji bogaty wybór mieszkań w już ukończonych budynkach? Jak wygląda sytuacja w poszczególnych miastach? Przedstawiamy najnowsze dane. Na wstępie warto zauważyć, iż w ujęciu

Nieruchomości 0 Comments

Lepiej płacić raty niż czynsz

Warunki rynkowe powodują, że koszt wynajmu mieszkania jest zbliżony do wysokości raty kredytu, zaciągniętego na zakup własnego lokum. W tej sytuacji trudno się dziwić, że preferujemy mieszkanie „na swoim”, niż

Nieruchomości 0 Comments

Czym charakteryzuje się mieszkanie na poddaszu?

Mieszkanie na poddaszu to duże wyzwanie dla nowych lokatorów. Głównie dlatego, że w pomieszczeniach jest wiele krzywizn, skośnych sufitów i ścian. W związku z tym trzeba dysponować pomysłowością w projektowaniu

Nieruchomości 0 Comments

Czy kupimy dom w MdM od dewelopera?

Aż 99 procent kredytów z rządową subwencją w programie Mieszkanie dla Młodych udzielanych jest na zakup mieszkań. Na domy w pierwszym kwartale tego roku zaciągnięto tylko 1 procent takich zobowiązań.

Nieruchomości 0 Comments

Płacimy więcej za nowe mieszkania w Warszawie

Narodowy Bank Polski oblicza, że nabywcy nowych, warszawskich mieszkań w trzecim kwartale br. płacili za nie średnio 7.446 zł za metr. To prawie o 150 zł/mkw. więcej niż w pierwszych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź