Jak powinna zostać napisana propozycja pracy?
Od wielu lat każdy manager poszukuje wykształconego i doświadczonego pracownika. Organizuje niezliczone spotkania kwalifikacyjne, trudną i wieloetapową rekrutację oraz testy wiedzy dla zainteresowanych. Nie każdy szef ma świadomość, że ogromne znaczenie ma profesjonalnie przygotowana oferta pracy. Jak powinna wyglądać? O czym pamiętać?
Po pierwsze warto wspomnieć, że właściwie napisane ogłoszenie powinno zawierać wiele szczegółowych informacji. Jednocześnie z aplikowania zrezygnują osoby o indywidualnych wymaganiach lub zaciekawione inną branżą.
Najważniejsze jest podanie lokalizacji (nazwa firmy, miejscowość, dzielnica), posady wraz ze spisem praw i obowiązków oraz pojawiające się informacje dodatkowe (pakiety socjalne, dodatki świąteczne i rodzinne). Bardzo rzadko ujawnia się wysokość wynagrodzenia, gdyż może to być istotnym sygnałem dla konkurencji.
Z pewnością warto niwelować błędy ortograficzne, stylistyczne i merytoryczne. One także mówią o rzetelności i przygotowaniu. Warto powiadomić kandydatów o procedurach wyboru pożądanego pracownika, np. wstępny etap: CV i list motywacyjny, kolejny etap: spotkanie, ostatni etap: test wiedzy.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
O czym pamiętać podczas rozmowy z nerwowym klientem?
Fundamentalnym obowiązkiem każdej sekretarki jest obsługiwanie klientów i skuszonych wizją wspólnych interesów kontrahentów. Większość rozmów odbywa się przez telefon, jednak czasem trafiają się osobiste wizyty w siedzibie firmy. Zwykle konwersacja
Wszystko o aktach osobowych pracownika
Obowiązkiem kierownika, który nawiązał współpracę na podstawie umowy o pracę, jest posiadanie oraz aktualizowanie dokumentacji osobowej każdego zatrudnionego. To przystępny i szybki sposób na zweryfikowanie wykształcenia, kwalifikacji lub kariery zawodowej.
Wszystko o fakturze pro-forma
Każdy właściciel firmy zdaje sobie sprawę, że dowodem przeprowadzonej transakcji pozostaje faktura. Zazwyczaj przedstawia wartość kupionych towarów, metodę zapłaty oraz listę zamówienia. Od jakiegoś czasu natknąć się można na tzw.
Kiedy potrzebujemy kasę fiskalną do sprzedaży?
W kraju często są organizowane różnorodne festyny i dożynki. Gospodynie domowe sprzedają swoje ciasta, a rzemieślnicy rzeźby przez nich wytworzone. Czy muszą oni posiadać kasę fiskalną? Zgodnie z prawem każda
Kiedy warto powołać grupę zadaniową?
Każdy pracownik działający w dużej firmie otrzymał zakres zobowiązań, którymi musi się zajmować na co dzień. Bywają jednak sytuacje, w których trzeba dokończyć rzetelnie i sprawnie konkretny projekt, ale personel
Amortyzacja środków wykorzystywanych sezonowo
Inwestowanie w środki trwałe polega na stopniowym dokonywaniu odpisów amortyzacyjnych. W przypadku środków trwałych o wartości nie większej niż 3 500 zł wydatki na ich kupno mogą być doliczane w
2 komentarze
Asiek
29 sierpnia, 21:45Bartosz
01 września, 16:28