Jak określić zakres działania biura rachunkowego?
Przedsiębiorcy stosujący usługi biur rachunkowych, powinni podpisać dokument współpracy, w której zawrą schematy postępowania w autentycznych zdarzeniach. Powszechnie dane lokale mają swoje schematy takich dokumentów umów, nie określa to jednak, iż nie mamy możliwości wykreować własnego schematu takiej umowy.
Przy indywidualnej odmianie układu należy przede wszystkim nie zapomnieć o konkretnym opisaniu stron porozumienia. Jeśli wnoszącym o dokument jest osoba fizyczna, należy podać jej dane osobowe wraz z numerem PESEL. Przedsiębiorca natomiast oprócz standardowych danych musi podać numer NIP i kserokopie certyfikatu z ewidencji działalności gospodarczej jako załącznik. Dodatkiem ze strony biura rachunkowego powinno być potwierdzenie zgody prawnej oferowania usług na rynku polskim.
Wiążąca jest treść konkretnej umowy. Określa to, iż powinna określać kompletny obszar uprawnień i obowiązków popisujących umowę. Ponadto ogólne procedury odpowiedzialności biura rachunkowego za nieścisłości podczas pracy i konkretne zobowiązania pieniężne określone przez państwo za łamanie prawa.
Dodatkowo umowa powinna zawierać takie zbiory jak:
– metoda wypłaty zapłaty za usługi i jej wysokość,
– czas trwania porozumienia,
– podpisy zainteresowanych.
Złożenie podpisów na umowie oznacza zgodę stron na warunki będące treścią porozumienia. Przyszli klienci biur rachunkowych zobowiązani są przed tym definitywnym krokiem sprawdzić ważność ubezpieczenia zamiejscowego biura. Jest to dość istotne w sytuacji żądania kwoty na pokrycie strat za ewentualne szkody wynikłe z powierzenia obowiązków konkretnej firmie zewnętrznej. Ochrona ta dotyczy zarówno właścicieli firm jak i indywidualnych klientów.
Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!