Jak oddać pojazd po leasingu?
Wiele przedsiębiorstw korzysta z oferty firm leasingowych, gdyż proponują ciekawe warunki i dogodne formy spłaty. Najczęściej obiektem zainteresowania są auta osobowe oraz pojazdy dostawcze. Często po zakończeniu trwania umowy można wykupić przedmiot leasingowania. Jednak nie jest to obowiązkowe. Jak zatem zwrócić samochód po leasingu? Czy jest to zgodne z prawem?
Zazwyczaj umowa leasingowa podpisywana jest na okres dwóch lat, w czasie których przedsiębiorca opłaca co miesiąc określoną sumę za możliwość użytkowania pojazdu lub innego sprzętu czy maszyny. Oczywiście po zakończeniu umowy zlicza się zgromadzone środki i za dopłatą udostępnia sprzedaż.
Prawem każdego klienta jest możliwość zrezygnowania z używanego sprzętu, ale wyrównane koszty nigdy nie będą takie same, jak łączna suma przekazanych rat. Jeśli właściciel zrezygnuje z pojazdu po okresie leasingowania przekazywany jest do obiegu.
Reasumując, polskie ustawy umożliwiają rezygnację z samochodu po okresie leasingu, jednak wówczas przedsiębiorca straci dużą część zgromadzonych środków. To korzystne rozwiązanie tylko w przypadku krótkiego i niezobowiązującego leasingowania.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Dopłaty z UE na leasing
Leasing jest idealnym rozwiązaniem dla małych lub dopiero zaczynających działalność przedsiębiorstw. Jednak nawet taka forma może okazać się zbyt kosztowna, dlatego z pomocą przychodzą programy unijne. Praktycznie wszystkie projekty częściowo
Kto może skorzystać z leasingu konsumenckiego?
Od 3 lat w Polsce można korzystać z leasingu konsumenckiego. Jednakże, aby do tego doszło trzeba spełnić kilka istotnych wytycznych oraz zawrzeć odpowiednią umowę. W jaki sposób funkcjonuje leasing konsumencki?
Leasing samochodów osobowych wart jest ok. 15–16 mld zł rocznie
Rynek leasingu samochodów osobowych od dłuższego czasu rozwija się dynamicznie, a prognozy zakładają utrzymanie dwucyfrowego tempa wzrostu w kolejnych kwartałach. Branża z uwagą przygląda się sektorowi bankowemu, gdzie spodziewane przetasowania w strukturach dużych
Korzyści wynikające z wynajmu średnioterminowego
Wynajmem średnioterminowym samochodu nazywamy produkt pośredni między wynajmem na długi czas a wynajmem krótkoterminowym. Zalety wynajmu średnioterminowego są podobne do tych, które mamy przy wynajęciu długoterminowym. Przede wszystkim, samochód jest
Jak przeprowadzić leasingowanie gruntów?
Wśród przedsiębiorców leasingowanie jest dość znane i bardzo popularne. Pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale jednocześnie gwarantuje dobrą jakość i prawo użytkowania wybranego obiektu. Jednym ze metod racjonalizowania rozchodów jest leasing gruntów.
Prawa leasingodawcy w przypadku braku płatności rat
W ogólnych warunkach umowy leasingu rozstrzygnięte są kwestie związane z opóźnieniami w płatnościach. Wysokość odsetek karnych nie może być wyższa niż czterokrotność stopy kredytu lombardowego. Ponadto, firma udzielająca leasingu ma
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!