Jak kupować z głową?
Siły marketingowe XXI wieku są nieocenione. Strategie i taktyki potrafią zdziałać cuda i bezwiednie poprowadzić potencjalnego klienta przez wyznaczoną ścieżkę. Jak ustrzec się przed działaniem marketingowców?
Agresywne metody działania handlowców są na tyle sprytne, że przynoszą milionowe zyski bez wiedzy samych kupujących. Ulegają sztuczkom i podchwytliwym działaniom. Warto zatem poznać kilka zasad prawidłowego kupowania z głową.
Krok pierwszy: przygotuj w domu listę niezbędnych zakupów oraz produktów, które właśnie się skończyły. Można zajrzeć do lodówki i półek, aby przeanalizować wszystkie posiadane rzeczy. Pozwoli to uniknąć niechcianych zakupów (nawet w przypadku szaleńczych promocji).
Krok drugi: podsumuj listę i oceń ile maksymalnie możesz wydać konkretnego dnia na zakupy. Najlepiej weź tyle pieniędzy, ile wyniosła Twoja wycena.
Krok trzeci: zmierzaj do półek, na których znajdziesz produkty z listy, nie spaceruj oraz nie oglądaj produktów, których nie potrzebujesz. W innym wypadku zawsze skusisz się na dodatkowe rzeczy.
Krok czwarty: podczas wyboru np. jogurtu weź pod uwagę cenę i jakość. Ich proporcja powinna być równa. Musisz wiedzieć, na jakie ceny możesz sobie pozwolić i pamiętać o ustalonej wcześniej kwocie.
Krok piąty: po wybraniu potrzebnych rzeczy udaj się do kasy, w której jest najmniejsza kolejka lub do kasy samoobsługowej (unikniesz wysłuchiwania ofert sprzedawczyni).
Krok szósty: przeanalizuj po powrocie ze sklepu swoje zakupy. Oceń czy wszystkie produkty były Ci potrzebne i zgadzały się z listą.
Opisane wyżej rady pomogą uniknąć rozrzutnego wydawania pieniędzy i padania ofiarą marketingowców, którzy tylko czekają na naiwnych i niezdecydowanych klientów. Warto iść według zamierzonego planu i starać się nie wyłamywać.
Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Prawa konsumenta w zakresie zwrotu towaru
Specyficzna forma zakupów jaką jest prezentacja może przysporzyć sporo wątpliwości dotyczących praw konsumenckich. Jedną z takich sytuacji może być zwrot produktu zakupionego na prezentacji. Należy zauważyć, że dokonanie zakupu podczas
Kiedy można wnieść reklamację do firmy kurierskiej?
W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się sprzedaż wysyłkowa. Przede wszystkim dlatego, ze wirtualni sprzedawcy proponują niszowe produkty oraz bardzo niskie i atrakcyjne ceny. Jednak przeszkodą w sprawnym dokonaniu transakcji
Ugoda coraz popularniejszym i bardziej skutecznym rozwiązaniem na rynku zarządzania wierzytelnościami
Tylko 2–3 proc. osób, które utraciły płynność finansową, jest w stanie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy spłacić swoje zobowiązania. Pozostała grupa przestaje regularnie spłacać zadłużenie. Uruchomienie procedury sądowej lub komorniczej wobec takich
Co piąty salon Orange Polska będzie Smart Store do 2020 roku
Minął rok od uruchomienia pierwszego Smart Store Orange w Warszawie. Do tej pory operator uruchomił jeszcze dziesięć takich salonów w Polsce. W planach na ten rok są jeszcze trzy. Koncept się sprawdza, bo
Dlaczego prawo konsumenckie powinno zostać zmienione?
Od dawna wiadomo, że w kilkuset sklepach prawa klientów są notorycznie nadwyrężane. Sprzedawcy oszukują, przedstawiają wewnętrzne przepisy, nie respektują odgórnych ustaleń europejskich. Jakie zmiany zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku?
Na co uskarżają klienci?
Klienci w kraju, ale także w Europie, są chronieni całą listą praw i ustawowych norm. Mogą ubiegać się o reklamacje i odszkodowania jeśli sprzedający w rażący sposób łamie unijne ustalenia.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!