Jak działają lokaty strukturyzowane?
Banki nieustannie prześcigają się a atrakcyjnych ofertach. Tak naprawdę propozycje są mniej więcej na tym samym poziomie, jednak sposób ich prezentowania przyciąga różnych klientów. Jedną z propozycji jest lokata strukturyzowana. Czy warta jest uwagi?
Celem każdej lokaty jest powiększanie powierzonych przez klienta oszczędności. Jedną z ciekawszych lokat jest lokata strukturyzowana. Nie jest ona zbyt popularna w Polsce, jednak warta zainteresowania. Przede wszystkim dlatego, że wpłacane środki są rozdzielane, głównie dla bezpieczeństwa i maksymalizacji zysków.
Jak w pozostałych lokatach, prowizje naliczane są po roku. Jest ona pobierana przez banki i ubezpieczycieli.
Podzielone na mniejsze kwoty pieniądze trafiają do różnych miejsc. Część stanowią obligacje, pozostałe są inwestowane w inne produkty oferowane przez bank.
Przy zakładaniu lokaty warto dokładnie dopytać przedstawiciela bankowego o wysokość kosztów manipulacyjnych oraz sposobu ich rozliczania. Często klienci nie są świadomi ukrytych kosztów. Warto zatem zadawać dużo pytań, nie bać się. Przede wszystkim dlatego, że chodzi o ciężko zarobione pieniądze.
Dużym plusem jest możliwość asekuracji lokaty, tzn. ochrony przez ewentualnymi komplikacjami. Poza tym zazwyczaj lokaty generują przyzwoite zyski. Ale to było na tyle. Natomiast złe strony można zobaczyć od razu. Inflacja, ukryte koszty i brak dostępu do lokaty to największe grzechy lokaty strukturyzowanej. W związku z tym wypada przemyśleć swoją decyzję chociażby z troski o swoje pieniądze.
Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Dziennie w wypadkach drogowych poszkodowanych jest 66 osób
Pod względem wypadków na liczbę przejechanych kilometrów i liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych Polska plasuje się pod koniec europejskich rankingów. W 2016 roku w 33,5 tys. wypadków zginęło ponad 3 tys. osób.
Polska jednym z największych eksporterów mebli na świecie
Polska jest światową potęgą w produkcji i eksporcie mebli. W ubiegłym roku wartość wytworzonych w kraju wyrobów wyniosła 42,45 mld zł, z czego zdecydowana większość została sprzedana za granicę. W ciągu ostatnich dwudziestu lat
Maturzysto wybierz dobrze – ponad połowa Polaków zmieniłaby profil nauki, gdyby tylko mogła
Maturzysto wybierz dobrze – ponad połowa Polaków zmieniłaby profil nauki, gdyby tylko mogła Z badania Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie Work Service S.A. wynika, że w Polsce mamy duży problem
Milioner to stan umysłu, nie konta
Może się wydawać, że o stanie naszego konta decydują łut szczęścia lub odpowiednie urodzenie. Tak naprawdę to wynik ciężkiej pracy i codziennie podejmowanych decyzji finansowych. Jak pokazują statystyki, około 80
Duże zmiany na rynku programów lojalnościowych
W ciągu ostatniego roku o 17 pkt proc. wzrosła liczba Polaków, którzy korzystają z programów lojalnościowych – wynika z badania ARC Rynek i Opinia. Uczestnictwo w takich inicjatywach deklaruje już ponad połowa Polaków. Na rynku
Leasing konsumencki może zacząć napędzać sprzedaż samochodów w Polsce
Leasing konsumencki jest niemal nieznany w Polsce, mimo że ustawa go regulująca obowiązuje od pięciu lat. Branża leasingowa wierzy jednak, że zgodnie z europejskimi trendami korzystanie z leasingu przez indywidualnych klientów będzie szybko rosnąć.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!