Inwestycje w produkty strukturyzowane
Popyt na inwestycje strukturyzowane w Polsce ma tendencję wzrostową. Związane jest to przede wszystkim z chęcią Polaków do podejmowania ryzyka finansowego. Niestety z zyskiem podjętych działań bywa różnie.
Popularność opisywanej oferty wzrosła dzięki możliwości inwestycji mniejszych kapitałów. Kiedyś na inwestycje strukturalne pozwalali sobie tylko zamożni rodacy, teraz jest to jeden z wielu masowych sposobów na pomnażanie oszczędności.
Złotą zasadą mądrego inwestora jest nie powierzanie zgromadzonego kapitału na rzecz produktu strukturyzowanego, którego działania nie rozumiemy. Każdy model produktu działa w oparciu o wzór i aktywo bazowe, od których zależy to ile uda nam się zarobić inwestując w dane dobro. Obszary inwestycji są ogromne i różnorodne: poprzez standardowe lokaty i giełdy walutowe do inwestycji w ziemie, nieruchomości czy whisky.
Mocno niezadowoleni możemy być jeśli złożymy swój kapitał w środku o skomplikowanej budowie, który według reklam zarabia bez względu na sytuacje gospodarczą świata. W rzeczywistości jego złożona budowa ukrywa ograniczenia i limity, co dla nas oznacza brak zysku lub zysk pokroju słabej lokaty bankowej.
Pamiętać należy, iż większość produktów złożonych oferowanych na polskich rynkach inwestycyjnych posiada ochronę kapitału, która spowalnia osiąganie zysku na rzecz gwarancji odzyskania całości wkładu własnego.
Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!