G4 FX: EUR/JPY dotarł do celu

G4 FX: EUR/JPY dotarł do celu

Bardziej ze słabości euro niż z (spodziewanej) siły jena, ale tak czy siak EUR/JPY dotarł dziś rano do celu krótkiej pozycji – 129,10. Na EUR/USD i GBP/USD widać powrót popytu na dolara po mniej gołębim niż rynek oczekiwał protokole FOMC.

Jak sie spodziewałem protokół FOMC nie mógł być bardziej gołębi niż to, jak rynek odebrał komunikat i konferencję Yellen. Z drugiej strony protokół nie wnosi nic przełomowego, a pozytywna reakcja USD pokazuje, że nerwowe przetasowania w pozycjonowaniu (ucinanie długich pozycji w USD) już sie zakończyły i wracamy do fundamentów, a te w przestrzeni G10 najlepiej wypadają dla USD. Na EUR/USD technicy zapewne widzą zbliżanie sie do linii szyi podwójnego szczytu, co w krótkim terminie może mieć znaczenie. Jako że Grecja nie stanowi na razie solidnego tematu, czekamy na ważne dane z USA za marzec. Najbliżej jest sprzedaż detaliczna we wtorek i oczekuję solidnego odczytu, który powinien napędzać umocnienie USD. 1,0710 jest pierwszą przeszkodą dla spadków; podaż powinna aktywować się na 1,0790.

Jako że silniejszy popyt na USD nie może mocniej zaznaczyć swojej pozycji an USD/JPY (spekulanci nie chcą osłabiać jena w obawie przed interwencją werbalną japońskiego rządu), spadki EUR/USD ciągną za sobą EUR/JPY. Osobiście oczekuję, że kurs ma większy potencjał do zniżek pod 128 przy zakładanej korekcie na rynkach akcji i pogorszeniu sentymentu rynkowego. Jeśli w przyszłym tygodniu do tego dojdą lepsze dane z USA, przy bierności USD/JPY arbitraż zepchnie EUR/JPY w tandemie z EUR/USD. Jednak w przyszłym tygodniu mnie nie będzie i wolę nie zostawiać pozycji na pastwę nieobliczalnego rynku. Zysk z pozycji na poziomie 1,2 proc. jest miłym zwieńczeniem tygodnia.

GBP/USD zaliczył silnie zmienną sesję w środę, a dziś rano dominują spadki wpierw wywołane szerokim popytem na USD, a poniżej 1,48 dołączyły się stop lossy. Mimo to dolne ograniczenie ostatniej konsolidacji na 1,4750 nie zostało dosięgnięte i póki to nie nastąpi, możemy szybko oglądać odbicie gdzieś do 1,4850. Dzisiejsza decyzja Banku Anglii nie powinna mieć wpływu na funta.

Konrad Białas
Strateg Walutowy
TMS Brokers

Previous GBP/USD: kurs przy dolnym ograniczeniu konsolidacji
Next Blok dolarowy: fundamenty rynku ropy uderzają w CAD

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz PLN: Złoty na kilkumiesięcznych minimach, korekta na długu

Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę dalszego osłabienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2305 PLN za euro, 3,3050 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5024 PLN

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz do rynku złotego

Wtorkowy poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszym lekkim osłabieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1503 PLN za euro, 3,1714 PLN względem dolara amerykańskiego

Komentarze rynkowe 0 Comments

Era wyższych stóp

Kontrakt na 6 miesięczny LIBOR w USD z datą wykonania 18 miesięcy był wczoraj notowany na poziomie 92 bp – najwyżej od kwietnia 2012. Rentowność 10-latki wynosiła 2,42%, 80 bp

Komentarze rynkowe 0 Comments

Poranny komentarz walutowy – dolar czeka na najważniejszy raport

Stabilne i konsekwentne ożywienie na rynku pracy. To takie przekonanie sprawiło, iż Komitet Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej ograniczył w środę po raz kolejny program skupu aktywów o 10 mld USD.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Poranny komentarz walutowy – funt delikatnie zyskuje po minutes

Środa to dzień publikacji raportów z niedawnych posiedzeń banków centralnych. Dokument Banku Anglii już znamy, wieczorem poznamy zapis dyskusji z październikowego spotkania Komitetu Fed. Na razie obserwujemy umiarkowane umocnienie funta.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz PLN: Złoty stabilny, dług w dół

Piątkowy, poranny handel na rynku złotego nie przynosi większych zmian na wycenie polskiej waluty. Złoty notowany jest następująco: 4,1660 PLN za euro, 3,6297 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9320 PLN

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź