G4 FX: EUR/JPY dotarł do celu
Bardziej ze słabości euro niż z (spodziewanej) siły jena, ale tak czy siak EUR/JPY dotarł dziś rano do celu krótkiej pozycji – 129,10. Na EUR/USD i GBP/USD widać powrót popytu na dolara po mniej gołębim niż rynek oczekiwał protokole FOMC.
Jak sie spodziewałem protokół FOMC nie mógł być bardziej gołębi niż to, jak rynek odebrał komunikat i konferencję Yellen. Z drugiej strony protokół nie wnosi nic przełomowego, a pozytywna reakcja USD pokazuje, że nerwowe przetasowania w pozycjonowaniu (ucinanie długich pozycji w USD) już sie zakończyły i wracamy do fundamentów, a te w przestrzeni G10 najlepiej wypadają dla USD. Na EUR/USD technicy zapewne widzą zbliżanie sie do linii szyi podwójnego szczytu, co w krótkim terminie może mieć znaczenie. Jako że Grecja nie stanowi na razie solidnego tematu, czekamy na ważne dane z USA za marzec. Najbliżej jest sprzedaż detaliczna we wtorek i oczekuję solidnego odczytu, który powinien napędzać umocnienie USD. 1,0710 jest pierwszą przeszkodą dla spadków; podaż powinna aktywować się na 1,0790.
Jako że silniejszy popyt na USD nie może mocniej zaznaczyć swojej pozycji an USD/JPY (spekulanci nie chcą osłabiać jena w obawie przed interwencją werbalną japońskiego rządu), spadki EUR/USD ciągną za sobą EUR/JPY. Osobiście oczekuję, że kurs ma większy potencjał do zniżek pod 128 przy zakładanej korekcie na rynkach akcji i pogorszeniu sentymentu rynkowego. Jeśli w przyszłym tygodniu do tego dojdą lepsze dane z USA, przy bierności USD/JPY arbitraż zepchnie EUR/JPY w tandemie z EUR/USD. Jednak w przyszłym tygodniu mnie nie będzie i wolę nie zostawiać pozycji na pastwę nieobliczalnego rynku. Zysk z pozycji na poziomie 1,2 proc. jest miłym zwieńczeniem tygodnia.
GBP/USD zaliczył silnie zmienną sesję w środę, a dziś rano dominują spadki wpierw wywołane szerokim popytem na USD, a poniżej 1,48 dołączyły się stop lossy. Mimo to dolne ograniczenie ostatniej konsolidacji na 1,4750 nie zostało dosięgnięte i póki to nie nastąpi, możemy szybko oglądać odbicie gdzieś do 1,4850. Dzisiejsza decyzja Banku Anglii nie powinna mieć wpływu na funta.
Konrad Białas
Strateg Walutowy
TMS Brokers
Może to Ci się spodoba
EM FX: na złotym (za) spokojnie
Wczorajsze próby umocnienia złotego do euro spełzły na niczym pod presją wyprzedaży na europejskim rynku długu. W środowisku inwestycyjnym dominuje awersja do ryzyka, co bardziej realnym czyni dalsze osłabienie waluty.
W oczekiwaniu na decyzję RPP
Wczorajsza sesja została zdominowana przez wiadomości docierające ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w ostatnim miesiącu indeks ISM obrazujący aktualną kondycję amerykańskiego sektora przemysłowego wyniósł 59 pkt, co było najlepszym wynikiem od
Komentarz PLN: Ograniczenie „ryzyka” ze strony RPP , inwestorzy patrzą na EBC i FED
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi stabilizację par związanych z wyceną PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,1340 PLN za euro, 3,8099 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,8635 PLN wobec
Poranny komentarz walutowy – czy Tusk osłabi złotego
Przed tygodniem pisaliśmy, iż temat taśm z Markiem Belką zniknie z rynku tak szybko, jak się pojawił. Okazało się jednak, iż „Wprost” dozuje doznania i medialnie temat nie tylko żyje,
Obniżka jeszcze nie dziś
Na rynek wracają dobre nastroje. Ani słabe dane z USA, ani bezradność EBC nie były w stanie na dłużej zmącić ciągle sielankowej w tym roku atmosfery na rynkach globalnych. Wall
Komentarz surowcowy
W centrum uwagi: • Spadek importu ropy do Chin • Amerykańscy kongresmeni podzieleni • Mniejszy, lecz wciąż spory import miedzi do Chin W piątek na rynkach towarowych dominował kolor zielony.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!