Euro pod presją przed publikacją indeksu instytutu ZEW
Euro (EUR) odbiło się wczoraj z poziomu 1.2629 do poziomu 1.2721 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), w związku z niepokojem, wyrażonym przez amerykańską Rezerwę Federalną, odnośnie tego, że nagła aprecjacja dolara może negatywnie wpłynąć na gospodarkę eksportową USA. Dzisiaj o 11:00 zostanie ogłoszony niemiecki indeks instytutu ZEW (sentyment ekonomiczny), który prognozowany jest na poziomie 0.2.
Dolar amerykański (USD) już czwarty dzień z rzędu kontynuuje swój „niedźwiedzi” trend w stosunku do jena japońskiego (JPY) osiągając poziom 106.75. Sześcioletnie maksimum na poziomie 110.08 może zakończyć się, ponieważ na wykresie 20-dniowe wstęgi Bollingera spadły poniżej poziomu 107.25, a są to psychologiczne poziomy cen.
Akcje
Amerykańskie akcje straciły na wartości w związku z niepokojem inwestorów odnośnie spowolnienia rozwoju światowej gospodarki. Indeks US 500 (SPI) spadł poniżej swojej dwustudniowej średniej kroczącej na poziomie 1919 do poziomu 1873, notowania US 30 (DOW) spadły do poziomu 16283, a US Tech (NDQ) osiągnęły poziom 3815.
Towary
Ropa naftowa (WTI) utrzymuje swój poziom 85.13 dolarów amerykańskich, czyli okolice swojego 22-miesięcznego minimum, po tym jak ostatni wzrost zapasów tego surowca drastycznie obniżył jego ceny.
Para dnia i Opcje FX
Złoto (XAU) wzrosło do poziomu 1237 po tym, jak wiceprezes Fed, Stanley Fisher, ogłosił, że poziom stóp procentowych nie zostanie podniesiony do końca roku 2014, w związku z zagrożeniem, jakie dla sytuacji ekonomicznej USA stanowi zahamowanie rozwoju gospodarki na całym świecie.
Traderzy inwestujący w opcje mogą rozważyć zakup opcji Call na parze XAUUSD i spodziewać się zysków, jeżeli notowania tej pary walutowej utrzymają swój wzrostowy trend, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.
Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.
Może to Ci się spodoba
Dane w USA
Mocny raport nie tylko bijący prognozy, ale jeszcze pokazujący wzrost etatów największy od wielu miesięcy. Dane poprawiają jeszcze rewizje poprzednich odczytów i wzrost płac. W skrócie rzecz ujmując 321 tys.
Komentarz surowcowy
Notowania indeksu CRB spadły o 0,38 proc. do poziomu 287,67 pkt. Po raz kolejny presję podażową na notowania surowców wywarła sytuacja na rynku walut – a dokładniej, umocnienie amerykańskiego dolara.
Korekta, czy obawa o amerykańską gospodarkę
Wczorajsze wstrzemięźliwe zwyżki we Frankfurcie i Paryżu oraz spadek indeksów na Wall Street, każą postawić pytanie, czy to tylko chwilowa korekta optymizmu po decyzji Fed, czy początek obaw związanych z
Popołudniowy komentarz giełdowy – to nie był dobry tydzień
Sesja na Wall Street dopiero się rozkręca, ale biorąc pod uwagę, iż główne indeksy są blisko wczorajszych zamknięć można z dużym przekonaniem stwierdzić, iż tydzień ten na giełdach można będzie
Hong Kong 50 mocno stracił na wartości
Euro (EUR) wzrosło z poziomu 1.2665 do poziomu 1.2689 wczoraj, w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Para znajdowała się pod presją, przed dzisiejszą publikacją raportu dotyczącego inflacji w Strefie Euro.
Ropa tanieje, CAD w tandemie
Cena baryłki ropy WTI spadła do 42 USD. Wyprzedaż na rynku surowców energetycznych stawia pod silną presją kanadyjską walutę. USD/CAD zbliżył się dziś przed południem do ostatnich maksimów przy 1,2820.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!