Czym charakteryzuje się e-firing?
Rozwój internetu doprowadził do sytuacji, że coraz mniej osób uznaje spotkanie jako podstawową metodę kontaktu. Większość spraw załatwia się za pośrednictwem poczty elektronicznej, wniosków na stronie lub portali społecznościowych. Na tej samej zasadzie działa e-firing. Czy e-fishing to profesjonalne zachowanie przełożonego? Kiedy jest wybierany?
Na wstępie warto wyjaśnić, że e-fishing jest dostarczeniem informacji o zwolnieniu pracownika za pośrednictwem sieci. Inaczej mówiąc sam zainteresowany dowiaduje się o likwidacji stanowiska w służbowym e-mailu.
Standardowe zwolnienie odbywa się podczas rozmowy pracownika z przełożonym. Obie strony mogą wyrazić swoje zdanie, argumentować decyzję, przedstawiać istniejące uwagi i przyczyny takiego zakończenia współpracy. To najbardziej rzetelna i profesjonalna metoda redukowania zatrudnionych. Niestety traci popularność w ostatnim czasie, ponieważ zajmuje dużo czasu, prowadzi do niepotrzebnej konfrontacji, wymusza zorganizowanie spotkania.
E-firing nie może być stosowany, bowiem stawia pracownika przed faktem dokonanym, zabiera możliwość obrony i przestawia zwolnienie jako normalny proces w drodze zawodowej zatrudnionego. Poza tym stawia firmę w niekorzystnym świetle i nie zachęca kandydatów do pojęcia zatrudnienia.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!