Czy można reklamować wynajmowany pojazd?
W obecnych czasach dysponowanie samochodem jest ogromnym udogodnieniem. Głównie dlatego, że umożliwia dojechanie do miejsc, gdzie autobusy nie docierają oraz zwiększa niezależność i komfort życia. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na zakup, w związku z tym z pomocą przychodzą przedsiębiorstwa zajmujące się wynajmowaniem samochodu. Czy można reklamować usługi oferowane przez wypożyczalnie?
Na wstępie warto powiedzieć, że opłaty za skorzystanie z takiej przyjemności są duże i wahają się w limicie 100-500 zł za 24 godziny używanie, w zależności do konkretnego modelu auta. To sporo, jednak czasami sytuacje losowe skłaniają do decyzji o wynajmie.
Najważniejszą rzeczą, jeszcze przed wybraniem pojazdu, jest szczegółowe (jeśli to możliwe) przeanalizowanie stanu technicznego pojazdu. Chodzi głównie o zadrapania, wgniecenia, uszkodzoną tapicerkę i inne rzucające się w oczy nieprawidłowości. Jeśli wszystko wydaje się być w porządku można przejść do zawarcia umowy, uiszczenia opłaty i odebrania samochodu.
Klient może użytkować pojazd z dowolnych powodów przez czas, na który się zdecydował, np. 1 dzień lub tydzień czy miesiąc. Należy jednak pamiętać, że w momencie wystąpienia nawet najmniejszej usterki należy powiadomić o zajściu firmę wynajmującą i opcjonalnie usunąć awarię. Jeśli klient zignoruje problem lub ukryje zdarzenie może zmierzyć się z surowymi konsekwencjami.
Zatem wypożyczalnie pozwalają na reklamowanie, jednak wiele z nich posiada zapis o limitach z tym związanych oraz przypadkach, kiedy z możliwości tej nie da się skorzystać. Dotyczy to przypadków, w których klient był winny i on jest odpowiedzialny za skutki.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Kiedy można wnieść reklamację do firmy kurierskiej?
W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się sprzedaż wysyłkowa. Przede wszystkim dlatego, ze wirtualni sprzedawcy proponują niszowe produkty oraz bardzo niskie i atrakcyjne ceny. Jednak przeszkodą w sprawnym dokonaniu transakcji
Czy można zwracać nieświeżą żywność?
Wśród różnych praw klienta jest także opcja reklamowania zakupionych towarów. Zazwyczaj wskazuje się na jakość urządzeń multimedialnych lub komputerowych. Nie należy zapominać, że kilkukrotnie sprzedawana żywność nie powinna być przeznaczona
Na czym polega sprzedaż konsumencka?
Z chwilą wejścia Rzeczpospolitej do UE zdecydowanie zmienił się stosunek wielkich koncernów do konsumentów. Uzyskali wiele przywilejów, które dotychczas były jedynie w sferze planów. Jak obecnie odbywa się sprzedaż konsumencka?
Na rynku aktywnych jest ponad 18 mln kart pre-paid. Niezarejestrowane przestaną działać za kilka dni
Zgodnie z ustawą antyterrorystyczną do końca stycznia trzeba zarejestrować karty pre-paid. Z dostępnych na polskim rynku 56 mln kart, ponad 27 mln to karty pre-paid, z czego aktywnych jest niemal 19 mln.
Wszystko o gwarancji konsumenckiej
Każdy konsument, który dokonuje dużych zakupów w sklepach ze sprzętem patrzy na możliwości gwarancyjne. Głównie po to, aby mieć pewność czy towar podlega naprawom lub wymianie. Czy w Polsce stosuje
Jak reklamować produkty żywnościowe?
Wśród różnych praw klienta jest także możliwość reklamowania zakupionych towarów. Zazwyczaj kwestionuje się jakość urządzeń elektronicznych i komputerowych. Nie należy zapominać, że także oferowana żywność nie nadaje się do jedzenia.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!