Bon Voyage, czyli bezpieczeństwo w podróży

Bon Voyage, czyli bezpieczeństwo w podróży

Wielu Polaków zaczyna planowanie wyjazdu na zimowe ferie. Teraz w biurach podróży jest najwięcej ofert i to w najlepszej cenie. Wybierając jedną z propozycji, nie można zapomnieć także o sprawdzeniu warunków ubezpieczenia. Warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, by mieć ze sobą polisę, która pomoże w najtrudniejszych sytuacjach i w pełni pokryje niespodziewane koszty.

Pokrycie kosztów leczenia, leków, opieki

– W razie choroby, czy nieszczęśliwego wypadku Klient, który nie ma polisy, musi sam zapłacić za wizytę u lekarza, pobyt w szpitalu, czy leki, a w najgroźniejszych sytuacjach koszty skomplikowanych operacji, które muszą być przeprowadzone natychmiast w celu ratowania zdrowia a nawet życia – mówi Katarzyna Rudzka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych InterRisk. – To jest bardzo kosztowne. Dzięki ubezpieczeniu „Bon Voyage” zapłaci za niego ubezpieczyciel, a co więcej można liczyć na pomoc w załatwianiu wizyty lekarskiej, wykupieniu leków, a nawet powrocie do kraju.

Opieka działa przez 24 godziny na dobę zarówno w kraju, jak i za granicą. Nie tylko wtedy, kiedy ubezpieczony wyjeżdża w celach turystycznych, ale także, w podróż służbową.

Akcja poszukiwawcza i ratownicza

Zimą Polacy najczęściej wybierają się w góry na narty. To piękny sport dla ludzi kochających przestrzeń i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Bywa jednak też bardzo niebezpieczny. Wypadki, kontuzje, zejście lawiny mogą zakłócić wakacyjny wypoczynek. Niekiedy potrzebne jest przeprowadzenie akcji ratowniczej z użyciem helikoptera, czy udziałem wyspecjalizowanych ratowników. Koszty takich akcji są ogromne, a nigdy nikt ich nie przewiduje w swoim budżecie wakacyjnym. Posiadając polisę „Bon Voyage” nie trzeba martwić się o ich pokrycie, gdyż to ubezpieczyciel zapłaci za akcję ratowniczą.

Bagaż podróżnego

Bagaże giną nie tylko na skutek kradzieży, ale są też gubione na dworcach i lotniskach. Bardzo często też zostają zniszczone. Wtedy także warto być ubezpieczonym. Polisa pomoże pokryć koszty utraconego lub uszkodzonego bagażu podróżnego.

Ubezpieczenie opóźnienia lotu

– Wykupując zimowe ferie, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z sytuacji, kiedy będziemy musieli ponieść koszty związane z opóźnieniem lotu. Nie dolecimy na czas i przepadnie rezerwacja w ośrodku, czy hotelu. Nie przyjedziemy na spotkanie biznesowe, co pociąga za sobą wiele komplikacji. InterRisk w swoim ubezpieczeniu obejmuje też tego typu zdarzenia – mówi Katarzyna Rudzka.

Odpowiedzialność cywilna

W czasie wakacji nie tylko my ulegamy wypadkom, ale też jesteśmy ich sprawcami np. na stoku, czy jadąc lub wracając z ferii. Warto więc mieć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, szczególnie w sytuacji, kiedy będziemy musieli ponieść koszty leczenia i rehabilitacji osoby, z którą np. zderzyliśmy się na stoku.

Pomoc 24 godziny na dobę

Szczególnie podczas pobytu za granicą potrzebujemy wsparcia w trudnych sytuacjach. Nie znamy prawa, realiów, adresów, a czasem pojawiają się kłopoty językowe. W takich sytuacjach możemy korzystać z pomocy Centrum Assistance InterRisk.

– Wykupując ubezpieczenie turystyczne, trzeba brać pod uwagę możliwość różnego rodzaju zdarzeń, które mogą mieć miejsce podczas naszego wyjazdu. Wybierajmy w związku z tym ofertę elastyczną, dostosowaną do naszych potrzeb, która zapewni bezpieczeństwo w podróży i podczas pobytu – mówi dyrektor Katarzyna Rudzka.

Dobrze dobrana polisa to spokój i komfort podczas zagranicznych podróży. To także pewność, że w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku lub choroby, można skorzystać z całodobowej pomocy, pokrycia kosztów leczenia, czy nieszczęśliwego zdarzenia i to bez potrzeby martwienia się o fundusze. Spokojne wakacje warte są dobrej polisy.

 

/ InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna

Previous Utrzymanie zmienności na rublu
Next Neutralne dane i nowa siedziba EBC

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 0 Comments

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie? – sprawdzamy różne warianty

Kupując ubezpieczenie na życie zapewniasz spokój i bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale przede wszystkim najbliższym. Dzięki szytej na miarę polisie ubezpieczeniowej Twoi bliscy otrzymają należne im wsparcie, którego zakres będzie

Ubezpieczenia 0 Comments

W jakim celu powstał Centralny Rejestr Ubezpieczonych?

Od jakiegoś czasu w Polsce funkcjonuje Centralny Rejestr Ubezpieczonych. Jego podstawowym obowiązkiem jest wciąganie do rejestru wszystkich ubezpieczonych obywateli, którzy muszą odprowadzać składki ubezpieczeniowe. Jak działa CRU? Jakie informacje gromadzi?

Ubezpieczenia 0 Comments

Warta: coraz więcej wypłat w ramach szybkich ścieżek

O niemal 80% wzrósł odsetek liczby szkód z AC, w których decyzja o wypłacie odszkodowania była podjęta w trybie uproszczonym, bez udziału rzeczoznawcy. W tych sprawach wystarczyła telefoniczna informacja od

Ubezpieczenia 0 Comments

8 milionów Polaków rozważa zakup polisy na wypadek zachorowania na raka

Grupa ubezpieczeniowa Genworth opublikowała wyniki najnowszej edycji corocznego badania Genworth Customer Focus, mierzącego subiektywne poczucie bezpieczeństwa finansowego Polaków. Już po raz drugi zapytano respondentów również o to jak poradziliby sobie

Ubezpieczenia 0 Comments

Czym charakteryzuje się praca Rzecznika Ubezpieczonych?

Posada Rzecznika Ubezpieczonych powstała, żeby bronić interesów pokrzywdzonych oraz udzielać wsparcia w przypadkach trudnych i teoretycznie bez wyjścia. Jakie jeszcze obowiązki ciążą na Rzeczniku? Kto może zwrócić się do niego

Ubezpieczenia 0 Comments

Wartość rynkowa, rzeczywista czy odtworzeniowa?

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze polisy ubezpieczeniowej domu czy mieszkania jest odpowiedni dobór sumy ubezpieczenia. Powinna ona odpowiadać wartości ubezpieczonej nieruchomości, aby w przypadku szkody zrekompensować poniesione straty. Ustalenie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź