Bank Pocztowy zaoferuje własne fundusze inwestycyjne
Dzięki rozpoczętej współpracy Banku Pocztowego z IPOPEMA TFI S.A. Bank zaoferuje w swojej sieci dystrybucji jednostki funduszy IPOPEMA SFIO. Towarzystwo będzie także zarządzać funduszami typu white label na zlecenie Banku.
Jednym z elementów założonych w strategii Banku Pocztowego do 2017 r. jest uzupełnienie oferty, z myślą o Klientach bardziej zaawansowanych w korzystaniu z usług finansowych, o produkty inwestycyjne. W perspektywie strategii Bank chce zbudować portfel produktów inwestycyjnych o wartości 0,5 mld zł. Krokiem w tym kierunku jest rozpoczęta właśnie współpraca Banku Pocztowego z IPOPEMA TFI S.A.
Współpraca będzie toczyła się na dwóch polach: w pierwszej kolejności Bank Pocztowy będzie dystrybuował jednostki funduszy IPOPEMA SFIO w swojej sieci dystrybucji. Równolegle ruszył także drugi projekt.
– By wyjść z własną ofertę parasola funduszy typu white label przeprowadziliśmy przetarg, w wyniku którego do współpracy przy tym projekcie wybraliśmy IPOPEMA TFI. Będzie on zarządzał funduszem na zlecenie Banku Pocztowego – mówi Szymon Grochowalski odpowiadający w Banku Pocztowym za ofertę produktów inwestycyjnych.
IPOPEMA TFI ma liczne doświadczenia we współpracy z partnerami w formule zarządzania funduszami white-label. Towarzystwo tworzyło je m.in. dla Alior Banku (Alior SFIO), czy Banku BGŻ (BGŻ SFIO).
Stworzenie funduszu w formule white-label jest uzależnione od decyzji Komisji Nadzoru Finansowego. Zgodnie z oczekiwaniami fundusz powinien rozpocząć działalność w trzecim kwartale przyszłego roku.
Tymczasem dystrybucja przez Bank Pocztowy jednostek funduszy z parasola IPOPEMA SFIO powinna rozpocząć się na początku 2015 roku.
Źródło: Bank Pocztowy
Może to Ci się spodoba
Polskie banki dobrze sobie radzą na tle europejskich
Banki działające w Polsce są beneficjentami dobrej sytuacji w gospodarce, ale szukanie oszczędności będzie w kolejnych latach jednym z największych wyzwań stojących przed nimi – wskazują eksperci A.T. Kearney. W ubiegłym roku w sektorze koszty
Nowe regulacje UE zmienią rynek płatności w Polsce
Rośnie udział transakcji bezgotówkowych, w tym mobilnych, w rynku płatności. Rozwój w tym obszarze biznesu może nabrać jeszcze większego tempa po wejściu w życie uchwalonej pod koniec ubiegłego roku dyrektywy PSD2, która przyczyni się
Płatności kartowe: Bank Zachodni WBK i Krajowa Izba Rozliczeniowa podpisały list intencyjny
Bank Zachodni WBK podpisał list intencyjny dotyczący współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową w zakresie rozliczeń płatności kartami. Obsługa płatności kartami będzie dokonywana w ramach wprowadzanego przez KIR Systemu Płatności Kartowych.
Alior ma zgodę na przejęcie Meritum Banku
Alior Bank może przejąć Meritum Bank. Postępowanie przeprowadzone przez UOKiK wykazało, że koncentracja nie będzie miała negatywnego wpływu na konkurencję. Wniosek o wydanie zgody na przejęcie Meritum Bank przez Alior
Energia w koncie, czyli sposób na oszczędność
PGE Obrót S.A. i Bank Zachodni WBK S.A. nawiązały współpracę i przygotowały wspólną ofertę skierowaną do klientów indywidualnych. Za regulowanie rachunków za energię elektryczną od PGE przy pomocy konta, Bank
eurobank – drugi najlepszy bank w Polsce w kategorii „Mały i Średni Bank Komercyjny”
eurobank zajął drugie miejsce w konkursie Gazety Bankowej „Najlepszy Bank 2014” w kategorii „Mały i Średni Bank Komercyjny”, plasując się na podium zaraz za Idea Bankiem. Spośród banków detalicznych obecnych
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!