Jak nie zepsuć listu motywacyjnego?
W dzisiejszych czasach rekrutacja rozpoczyna się od przyjmowania dokumentów aplikacyjnych. Wśród nich najbardziej popularne było CV, które stanowiło krótkie i treściwe streszczenie kariery zawodowej oraz ukończonych studiów. Ostatnio firmy wymagają także dostarczenia listu motywacyjnego. Dlaczego kandydat go pisze? Jakie wiadomości powinien zawierać?
Zwykle przyczyną, dla której pracodawca kieruje na rozmowę kwalifikacyjną jest właściwie sporządzone CV oraz list motywacyjny. To tam znaleźć można swoje dane personalne oraz najważniejsze informacje. Wśród nich największe znaczenie mają poprzednie stanowiska pracy oraz ukończone szkoły i kursy.
O ile CV jest dość proste, ponieważ trzeba jedynie zamieścić najważniejsze wiadomości, o tyle list motywacyjny przynosi wiele problemów. Okazuje się jednak, że pisanie wcale nie musi być trudne. Aby dokument wyglądał profesjonalnie trzeba:
– w prawym górnym rogu usytuować dzisiejszą datę i zamieszkiwane miasto,
– w lewym górnym roku zamieścić swoje dane personalne (imię i nazwisko, adres zamieszkania),
– niżej, po prawej stronie dane firmy, do której wysyłana będzie aplikacja (nazwa oraz lokalizacja siedziby),
– następnie należy przejść do formułowania treści, a początkowy akapit rozpocząć zwięzłą informacją, na jakie miejsce wnoszone są dokumenty oraz gdzie zamieszczono ogłoszenie (gazeta, internet, telewizja),
– w dalszej części należy stworzyć pewnego rodzaju autoreklamę, czyli przywołać} całą listę zalet, możliwości, umiejętności i kwalifikacji, które przyczynią się do odpowiedniego wykonywania powierzonych obowiązków,
– zakończyć można wykazaniem nadziei, że pracodawca zwróci uwagę na kandydaturę i szybko zaprosi na rozmowę rekrutacyjną.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!