O czym pamiętać podczas pisania zażalenia?
Każdy, kto wyraża niezadowolenie z wyroku sądu pierwszej instancji powinien złożyć tzw. zażalenie. Sprawa przekazywana jest wówczas do sadu drugiej instancji, a w skrajnych przypadkach do Sądu Najwyższego. Jak sformułować zażalenie? Co w nim umieścić?
Aby zażalenie posiadało moc prawną powinno zostać wniesione do sądu, który uprawomocnił wyrok w ciągu tygodnia od dnia ogłoszenia postanowienia lub otrzymania odpowiedzi pisemnej.
Odpowiednio przygotowane zażalenie powinno zawierać dane sądu, do którego dokument będzie kierowany, dane osobowe osoby wnoszącej pismo oraz datę i podpis głównego zainteresowanego lub przedstawiciela. Nie można jednak zapominać o omówieniu swojej sprawy (sygnatura akt), określeniu błędów i wątpliwości oraz dodaniu własnej argumentacji.
Jeśli sąd otrzyma zażalenie z pewnością prześle je przeciwnej stronie postępowania oraz odniesie się do przytoczonego uzasadnienia. Ostateczny wynik (termin kolejnej rozprawy lub odmowa) prawdopodobnie dostarczony zostanie na piśmie.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!