Byki znowu przeważają
W USA poniedziałek mógł odpowiedzieć na pytanie, czy rynek wchodzi w fazę konsolidacji, czy może ruszy bardziej zdecydowanie w jakimś kierunku. Na giełdy nie wpłynęły informacje, które mogłyby doprowadzić do takiego ruchu, ale nastroje były umiarkowanie „bycze”.
Publikowany przed sesją raport makro niespecjalnie mógł się przełożyć na nastroje. Dowiedzieliśmy się, że zamówienie przemysłowe w sierpniu i we wrześniu (dwa miesiące ze względu na paraliż rządu) spadły odpowiednio o 0,1 proc. m/m w sierpniu i wzrosły we wrześniu tak jak oczekiwano 1,7 proc. W sumie niby dane były nieco gorsze od oczekiwań, ale z ostatniego miesiąca były dobre.
Na rynku akcji na początku sesji panowały zmienne nastroje. Indeksy rosły i wracały do poziomu neutralnego. Po dwóch godzinach byki wzięły się mocniej do pracy i indeksy rozpoczęły systematyczny, aczkolwiek powolny ruch wzrostowy. Pod koniec sesji niedźwiedzie usiłowały zepchnąć indeksy, ale to się im nie udało. Indeksy wzrosły o blisko pół procent. Konsolidacja trwa.
Na GPW nowy miesiąc powinniśmy rozpocząć od wzrostu indeksów i rzeczywiście indeksy od rana rosły, ale były to (podobnie jak na innych giełdach europejskich) wzrosty nieduże i niepewne. Przed pobudką w USA WIG20 ruszył bardziej zdecydowanie ma północ. Rósł też MWIG40. Jedynie SWIG80 stabilizował się na poziomie z czwartku, ale już przed południem ruszył na północ.
Bardzo szybko rynek zamarł w marazmie, a WIG20 powoli się osuwał. Przed rozpoczęciem sesji w USA byki zaczęły powoli podnosić indeksy. Potem kierunek jeszcze dwa razy się zmieniał, ale fixing postawił kropkę nad i – WIG20 zyskał 0,76 proc. W podobnej skali wzrosły MWIG40 i SWIG80. Na rynku dużych spółek ta zwyżka jeszcze nie wymazała dwóch spadkowych sesji.
Piotr Kuczyński
Główny Analityk
Xelion
Może to Ci się spodoba
Oświadczenie FOMC może zmienić sytuację na rynkach
Euro (EUR) przekroczyło swój dotychczasowy poziom oporu i wzrosło do poziomu 1.2569 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Euro zyskało na wartości w oczekiwaniu na dzisiejsze posiedzenie FOMC zaplanowane na
G4 FX: ostrożnie przed FOMC
Odliczając już godziny do ogłoszenia rezultatów posiedzenia FOC w środę wieczorem, pozycjonowanie w USD lekko się osłabiło, ale nie przesądza to jeszcze jednej fali aprecjacyjnej, szczególnie jeśli dzisiejsze dane z
Poranny komentarz walutowy – dolar nie zwalnia tempa
Wczorajszy wieczór minął pod znakiem publikacji minutes z lipcowego posiedzenia FOMC, które to przyniosły kilka zaskakujących faktów. Opublikowany zapis pokazał zmianę w polemice na temat obecnej i przyszłej sytuacji gospodarczej
Złoty z większymi szansami na wzrost – Komentarz do rynku złotego
Zaskakująco lepsze dane nt. chińskiego indeksu PMI dla przemysłu liczonego przez Markit/HSBC, które poznaliśmy we wtorek w nocy, zdjęły pewien nawis ryzyka z rynków wschodzących. Wskaźnik odbił do 50,5 pkt.
Komentarz do rynku złotego
Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1389 PLN za euro, 3,1504 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3714 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,146 proc. w przypadku obligacji
Wyhamowanie po wczorajszych dynamicznych wzrostach – komentarz PLN
We wtorek wzrost wartości polskiego złotego nie tylko był kontynuowany, ale nawet przyspieszył. Indeks BOSSAPLN dynamicznie wzrósł do okolic 96,80 pkt. i dzisiaj rano utrzymuje się w okolicach wczorajszych maksimów.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!