Gdzie szukać dewelopera?
Kupowanie mieszkania pochłania mnóstwo czasu i znajomości rynku nieruchomości. Dużym wsparciem może okazać się deweloper, który przedstawi interesującą ofertę oraz przyzna atrakcyjne rabaty i zniżki. Jak wskazać doświadczonego i profesjonalnego dewelopera? Czym kierować się przede wszystkim?
Nikt nie zaprzeczy, że najlepiej korzysta się ze sprawdzonych źródeł, głównie z polecenia. Zazwyczaj ktoś ze znajomych jest zadowolony z pracy i przenosi pozytywną opinię dalej. To najbardziej wiarygodny i pewny sposób, ponieważ ktoś wcześniej skorzystać z usługi i może wyrazić opinię.
Po podjęciu decyzji z całą pewnością należy przejrzeć całą umowę, aneksy i załączniki. Niejednokrotnie na niepewnych klientów czekają pułapki właśnie w dokumentach i załatwianych formalnościach.
Ostatnim krokiem, który da zapewnienie, będzie sprawdzenie dewelopera w Krajowym Rejestrze Sądowym. KRS informuje o możliwych zadłużeniach, stanach likwidacyjnych lub innych kłopotach prawnych.
Tak naprawdę wskazanie dewelopera to loteria. Nie można jednak generalizować, ponieważ jest mnóstwo wiarygodnych i rzetelnych pracowników, którzy wykonują swoje zadania świadomie i zgodnie z prawem. Jednak zawsze warto mieć pewność, że współpraca zakończy się sukcesem.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Mniejsze rynki przyciągają uwagę deweloperów
Aktywność deweloperów obiektów handlowych, w minionym półroczu skumulowała się na średnich i małych rynkach. To właśnie tu powstaje 63 proc. z obecnie budowanej powierzchni handlowej. Jak wynika z najnowszego raportu
Nowoczesne rozwiązania IT w nieruchomościach obniżają koszty eksploatacji budynków i zwiększają bezpieczeństwo
Nieruchomości komercyjne stają się coraz bardziej zinformatyzowane. Nowoczesne narzędzia IT wspomagają już nie tylko zarządzanie i obsługę finansowo-księgową, lecz także utrzymanie techniczne, obsługę gości czy dostawców. To może przyczynić się do obniżki
Co warto wziąć pod uwagę podczas wyboru mieszkania?
Kupno mieszkania to poważna inwestycja, która zazwyczaj wiąże się z zaciągnięciem kredytu w banku. Wybór nieruchomości powinien być więc przemyślany – w końcu spędzimy w niej najbliższych kilka, albo nawet
Jak kupić mieszkanie w 2015 roku?
W związku z wdrażaniem zaleceń zawartych w znowelizowanej Rekomendacji S, Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na banki obowiązek wymagania od kredytobiorcy posiadania 10% wkładu własnego przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego.
We Wrocławiu wybierają duży metraż
Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, w stolicy Dolnego Śląska coraz większą popularnością cieszą się nieruchomości o dużym metrażu. Dotyczy to zarówno mieszkań, jak i domów jednorodzinnych.
Jakie nowości w sprawie ulg budowlanych?
Od wielu lat jest jasne, że prawo budowlane nieustannie jest zmieniane. Co roku dostrzec można małe lub większe modyfikacje. W związku z tym nie powinien dziwić nikogo fakt, że również
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!