Czy mówić przełożonemu o nowych propozycjach pracy?
Nie zawsze praca, która wydawała się atrakcyjna i innowacyjna, okazuje się mało rozwijająca w rzeczywistości. Poza zarobkami pracownicy potrzebują bezstresowej atmosfery, samorealizacji i poprawnych kontaktów ze współpracownikami. Brak podstawowych wartości może okazać się powodem poszukiwania innego zatrudnienia. Czy wypada powiadomić o tym swojego pracodawcę?
Zazwyczaj odnalezienie konkretnego ogłoszenia pochłania mnóstwo czasu. Jeśli natomiast uda się trafić na interesującą propozycję ciężko umówić się później na spotkanie kwalifikacyjne. Zwykle problemem są aktualne zobowiązania zawodowe.
Poinformowanie szefa o szukaniu innej pracy często interpretowane jest jako odskocznia od surowego pracodawcy lub konieczność uzyskiwania wyższych zarobków czy pracy przy bardziej rozwijających projektach. Stanowi ujmę dla aktualnego przełożonego i może zamykać współpracę w nieprzyjemnych okolicznościach.
Bywa jednak, że zatrudniający przychylnie podchodzą do wygórowanych pomysłów swoich pracowników, zgadzają się na wolne w pracy (w celu odbycia spotkania rekrutacyjnego) oraz nie przeszkadzają w spełnianiu ambicji zawodowych. Jeśli pracownik był istotnym filarem przedsiębiorstwa może otrzymać propozycję podwyżki w zamian za zaniechanie poszukiwań.
Należy pamiętać, że odnalezienie lepszego stanowiska to nie koniec współpracy. Często okres wypowiedzenia umowy o pracę jest długi i trzeba poczekać.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
1 Comment
Piostek
07 września, 13:16